4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Ludzkie ciało zyskało właśnie zupełnie nowy organ

05 Sty 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o odkryciu zupełnie nowego mięśnia w ciele człowieka. Tym razem mamy dla Was całkiem podobną informację. Różnica polega tylko na tym, że w tym wypadku nie odkryto czegoś nowego, lecz po prostu zakwalifikowano znaną już część, jako osobny organ. Mowa tutaj o tak zwanej krezce. Jest to błona utrzymująca w całości i stabilizująca narządy wewnętrzne jamy brzusznej – w tym te wchodzące w skład przewodu pokarmowego, a także naczynia krwionośne, jajniki, jajowody oraz elementy układu nerwowego i wydalniczego.

awdad

Przez ostatnie 100 lat – odkąd narząd ten znany jest anatomii – krezka uważana była za część układu trawiennego, albo raczej za wiele części. Część ta była bowiem rozdzielona na kilka mniejszych. Jednak naukowcy z University of Limerick opublikowali niedawno badania, które wyraźnie dowodzą, że krezka stanowi jeden spójny narząd. Jak donoszą specjaliści, studenci medycyny już teraz będą uczeni, że krezka stanowi osobny narząd.

Anatomiczny opis krezki, który obowiązywał przez ostatnie 100 lat, był nieprawidłowy. Ten narząd nie jest ani podzielony na wiele elementów, ani złożony. To prosta i ciągła struktura

– twierdzi dr Calvin Coffey.

W naszym codziennym życiu to „odkrycie” oczywiście nic kompletnie nie zmieni. Jedyne co ulegnie zmianie to treść podręczników do nauki anatomii oraz atlasy anatomiczne.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Futurism

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze