4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Mamy wyniki: Nowe badania podają jaka jest średnia długość penisa

03 Mar 2015
MEDYCYNA
autor: Marek Pawelczyk

Pytanie zadawane od lat nareszcie ma naukową odpowiedź: 13.12 cm długości we wzwodzie i 11.66 cm obwodu, według analizy przeprowadzonej na ponad 15 000 penisów z całego świata.

W stanie spoczynku, jak odkryto, przeciętny penis ma 9.16 cm długości i obwód 9.31 cm.

Te wyniki powinny pomóc „upewnić większość mężczyzn, że długość ich penisa jest całkowicie normalna”, powiedzieli brytyjscy uczeni, którzy zebrali dane z testów w których przyrodzenie badanych mierzone było przez profesjonalistów.

Zespół następnie zebrał wszystkie dane i stworzył wykres z którego mogą korzystać lekarze, gdy rozmawiają z mężczyznami cierpiącymi na „lęki z powodu posiadania małego penisa”.

W najgorszym przypadku, u mężczyzn zdiagnozowana może zostać dysmorfofobia – zaburzenie psychiczne charakteryzujące się obsesyjnymi i antyspołecznymi zachowaniami, depresją, a nawet próbami samobójczymi.

W rzeczywistości, tylko 2.28% mężczyzn posiada nienormalnie małe penisy, jak wynika z badania – procentowo podobnie jest z panami o nienormalnie dużych penisach.

Badani byli mężczyźni w wieku od 17 do 91 lat, których penisy mierzone były w 20 poprzednich badaniach przeprowadzonych w Europie, Azji, Afryce i Stanach Zjednoczonych.

Zespół nie znalazł żadnych dowodów na to, aby rozmiar penisa wiązał się z rasą, chociaż większość badanych miała europejskie i bliskowschodnie korzenie, więc nie można było zrobić pełnego porównania.

Badacze nie znaleźli żadnego specjalnego połączenia pomiędzy rozmiarem stopy mężczyzn, a długością ich przyrodzenia.

Przyznają, że ich wyniki mogły być w pewnym stopniu wypaczone przez fakt, że do udziału w badaniu mogli zgłosić się jedynie panowie, którzy byli pewni rozmiarów swoich penisów w porównaniu do reszty społeczeństwa.

Zespół powiedział, że ich praca, opublikowana w czasopiśmie BJU International, była pierwszą, która połączyła wszystkie dostępne dotychczas dane na temat długości penisów i ich grubości w jeden wspólny wykres.

Informacje mogą okazać się użyteczne w zapewnieniu panów, że nie powinni martwić się rozmiarem swojego ptaka. Może jednak mieć również wpływ na niepotrzebny przyrost ego u panów, których penisy okazały się być dłuższe od średniej.

Lekarze chcą również skorzystać z wykresu, aby pomóc panom w znalezieniu odpowiednio dopasowanych kondomów, jak donosi zespół.

Źródło: The Guardian

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze