4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Meteorolog próbuje sprawdzić siłę huraganu Irma – nie może ustać prosto na nogach

11 Wrz 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Jeśli nie mieszkacie w jaskini bez dostępu do internetu, telewizji i prasy, to zapewne doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, jak ciężki czas przeżywają obecnie mieszkańcy niektórych stanów w USA. Na początku huragan Harvey spustoszył część Teksasu, a teraz huragan Irma robi swoje na Karaibach oraz na Florydzie. Trzeba przyznać, że siła wiatru jest naprawdę potężna. Eksperci twierdzą, że równie silnego huraganu nie było tam już od bardzo dawna. W chwili obecnej Irma dotarła już gdzieś do stanu Georga, pustosząc po drodze już Florydę oraz Karaiby – straty są ogromne.

Irma niesie z sobą również śmiertelne żniwo. Nie licząc połamanych drzew, czy zabitych zwierzą śmierć jak dotąd poniosło już 5 mieszkańców Florydy oraz 38 mieszkańców Karaibów. Podobno zanotować można porywy wiatru o prędkości wynoszącej nawet 105 km/h. Czy zdajecie sobie sprawę z tego, jak potężny jest wiatr wiejący z taką prędkością? Meteorolog Simon Brewer próbował to zmierzyć.

W środku wichury wysiadł z samochodu, aby dokonać pomiaru. Przez cały czas nie mógł utrzymać się prosto na nogach. Zobaczcie zresztą sami.

Źródło: sirens999sirens – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze