4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Mężczyzna z Indonezji rzucił się z gołymi rękami na monstrualnych rozmiarów węża – gad mierzył ponad 7 metrów

05 Paź 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Gdyby to był film akcji reżyserowany przez którąś z gwiazd Hollywood, to pewnie – jeszcze kilkanaście lat temu – wystąpiłby w nim Harrison Ford. Zagrałby on główną rolę twardziela, który z gołymi rękami rzucił się na krwiożerczego pytona monstrualnych rozmiarów i pokonał go samymi tylko pięściami. Jednak życie to nie film, a więc i cała ta historia wygląda nieco inaczej. Wprawdzie mamy swojego głównego bohatera i mamy całkiem sporego pytona – gad mierzył nieco ponad 7 metrów długości – to jednak całe to zdarzenie wyglądało troszkę inaczej.

Wszystko działo się na wyspie Sumatra w Indonezji w prowincji Riau. 37-letni Robert Nababan przemieszczał się samochodem po okolicznych drogach. Pech chciał, że jedna z tras, którą zamierzał pokonać, była zablokowana. Na drodze wylegiwał się ogromny wąż – prawdopodobnie był to pyton siatkowy. Mężczyzna był w złym humorze i po długim czasie oczekiwania, aż zwierze raczy zejść z jezdni, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce – i to dosłownie.

Wyszedł z samochodu i chcąc usunąć węża z drogi szturchał go i przesuwał. Gadowi się to nie spodobało i zaatakował mężczyznę. Ugryzł go w rękę i owinął się wokół jego ciała, aby ten nie uciekł. Mężczyzna w wywiadzie opowiedział, że siłował się chwilę z wężem, aż w końcu na pomoc ruszyli mu towarzysze niedoli – czyli ludzie, z którymi stał w tym korku. Mężczyźni szybko poradzili sobie z wężem i po prostu go zabili.

Ostatni raz, kiedy widziano pytona, był on konsumowany kawałek po kawałku przez mieszkańców okolicznej wioski. Historia niestety nie skończyła się szczęśliwie dla zwierzęcia, jednak sam Robert Nababan czuje się raczej dobrze i szybko wyjdzie ze szpitala.

Poniższe zdjęcie nie przestawia pytona opisanego w historii. Jest to przedstawiciel tego samego gatunku, w trakcie konsumpcji kurczaka. Rzeczywisty obraz pytona przedstawiony jest powyżej oraz na zdjęciu tytułowym.

A large Phyton reticulatus feeding on 5 chickens in Taman Mini Indonesia Indah Reptile Park, Jakarta, Indonesia.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze