4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Młody chłopak zjadł 25 ciasteczek wywołujących biegunkę. Oto co działo się z nim później

07 Paź 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Jest takie stare przysłowie: głupich nie sieją, sami się rodzą. Wydaje się ono idealnie pasować do opisywanej przez nas dzisiaj historii. Jej głównym bohaterem będzie pewien młody chłopak, którego – dla zachowania anonimowości – nazwano BG. Całe zdarzenie oczywiście miało miejsce w Stanach Zjednoczonych, a brało w nim  udział  również kilka dodatkowych osób. Byli to znajomi naszego bohatera, z którymi BG konkurował w bardzo nietypowych zawodach. Zasady były proste: każdy z uczestników musiał skonsumować po 10 „laksacyjnych brownie” (są to czekoladowe ciastka wywołujące biegunkę), a następnie wytrzymać jak najdłużej bez wypróżniania się. Pierwsze dwie osoby, które jako pierwsze „usiadły na tronie”, musiał wykonać jakieś wyzwanie wymyślone przez resztę uczestników. Ciekawe, prawda?

BG zawody wygrał – poszedł się wypróżnić jako ostatni – niestety nie wiadomo, jakie przywileje się z tym wiązały. Wiadomo natomiast, że napuszył się jak paw i postanowił pochłonąć jeszcze 25 ciasteczek, które pozostały w arsenale paczki. Dalej niestety było już tylko coraz gorzej. W tym miejscu zrobiło się poważnie, wszyscy przestali się śmiać, a sam BG zaczął żałować zjedzenia laksacyjnych słodkości.

Jego brzuch bardzo szybko zaczął boleć. Każde takie ciasteczko zawiera w sobie taką ilość środka na przeczyszczenie, jaki znajdziemy w dwóch standardowych tabletkach. Warto przy okazji wspomnieć, że producent środka stanowczo odradza zażywanie więcej niż dwóch takich tabletek na raz. BG zjadł ich na raz na początku 20, a potem dojadł jeszcze 50.

Co jednak działo się dalej? BG musiał oczywiście często korzystać z toalety. Jego organizm szybko się odwodnił, a poziom potasu przekroczył niebezpieczną dla zdrowia granicę. Doprowadziło to następnie do stanu bliskiego rabdomiolizie oraz do poważnego uszkodzenia nerek. Gdyby nie interwencja lekarzy BG prawdopodobnie by po prostu zszedł z tego świata.

Jeśli więc nadal jesteście młodzi i chodzą wam po głowie podobne gry i zabawy, to lepiej sobie odpuścicie. Wasze organy wam za to podziękują.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze