4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Modelka chciała wytatuować sobie gałki oczne – skończyło się to dla niej tragicznie

08 Paź 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Dla niektórych ludzi zrobienie sobie kilku tatuaży i przekłucie niektórych części ciała to po prostu za mało. Decydują się więc na nieco bardziej ekstremalne „modyfikacje”. Zapewne już niejednokrotnie spotkaliście się z implantami wszczepionymi pod skórę tak, aby imitowały one rogi na głowie lub coś podobnego. Nawet jeśli nie widzieliście tego na żywo, to na pewno wiedzieliście to w internecie albo w telewizji. Są nawet tacy, którzy decydują się na rozcięcie języka tak, aby przypominał on język węża.

Kolejnym rodzajem modyfikacji jest tatuowanie gałek ocznych. Zapewne znacie rapera Popka – szczególnie popularnego wśród młodzieży – który poddał się właśnie temu zabiegowi. Cała procedura polega na wstrzyknięciu tuszu o danym kolorze w białą widoczną część oka. Sam zabieg przeprowadzany był już na całym świecie tysiące razy – na ogół wszystko idzie dobrze, niestety są wyjątki. Jednym z nich jest historia Catt Gallinger – 24-letniej modelki z Ottawy.

Kobieta oddała się w ręce swego ówczesnego chłopaka, który już teraz nie jest częścią jej życia. Powodem rozstania było zepsucie całego zabiegu. Podobno wszystko co tatuator mógł zrobić źle, zrobił źle. Nie użył soli fizjologicznej, używał za dużej igły itd. Catt podzieliła się swoją historią w mediach społecznościowych ostrzegając jednocześnie przed tego typu zabiegami.

Co jednak w ogóle się stało? Oko zaczęło szybko puchnąć, osiągając w końcu rozmiar uniemożliwiający kobiecie jego otworzenie. Taki stan utrzymywał się przez kilka tygodni. W tym czasie Catt kilka razy odwiedziła szpital. Eksperci przepisywali jej wciąż nowe środki, które miały jej pomóc w leczeniu infekcji oka. Kobieta mogła nawet stracić widzenie w tym oku na zawsze.

Na szczęście dzięki nowym lekom wszystko zaczyna się poprawiać. Oko zaczyna wyglądać coraz lepiej, a Catt prawdopodobnie wyjdzie z tego cało.

Niech ta historia będzie nauczką dla wszystkich – jeśli decydujecie się na poddanie się tak skomplikowanemu i niebezpiecznemu zabiegowi, róbcie to chociaż u ludzi, którzy naprawdę znają się na rzeczy i mają doświadczenie.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze