4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Myśliwy z Teksasu upolował prawdziwego potwora! To zdecydowany rekordzista w tej klasie

02 Cze 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Niedawno w mediach społecznościowych zrobiło się bardzo głośno z powodu jednej ciekawej fotografii. Możemy na niej zobaczyć mężczyznę trzymającego w jednej ręce broń, a w drugiej ciało ogromnego płaza. Jak dowiadujemy się z opisu, ma to być żaba z gatunku żab ryczących, które często można spotkać w Ameryce Północnej. Tam też ten niezwykły egzemplarz został upolowany, żeby być nieco bardziej szczegółowym, to dodamy jeszcze, że miało to miejsce w Teksasie w okolicach miasteczka Batesville.

Żaba podobno waży 5,8 kg i jest naprawdę ogromna. Problem jednak w tym, że żaby ryczące raczej nie dochodzą do takich rozmiarów. Owszem, możemy natknąć się czasem na całkiem spore egzemplarze, jednak nie aż tak. Zdjęcie zostało udostępnione na portalu społecznościowym przez stronę: South Texas Hunting Assoc.

Steve Lightfoot – rzecznik prasowy Texas Parks & Wildlife Department – w wywiadzie dla jednej z rozgłośni radiowych stwierdził, że wyczuwa tu manipulacje. Oczywiście zdjęcia nie zostały obrobione w żadnym programie komputerowym, jednak ich twórcy mocno namieszali z perspektywą.

Steve podejrzewa, że żaba była trzymana na specjalnym kiju blisko kamery tak, aby po prostu wydawała się większa. Podobne sztuczki często stosują wędkarze, chcąc pochwalić się swoimi zdobyczami w internecie. Nie mamy jednak 100% pewności co do autentyczności zdjęcia. Możemy tylko zgadywać.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze