4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Na targach technologicznych w Las Vegas zaprezentowano podwodnego drona do łowienia ryb

13 Sty 2017
TECHNOLOGIA
autor: Anna Borkowska

Drony, czyli bezzałogowe pojazdy latające to urządzenia, które świetnie sprawdziły się jak dotąd w powietrzu – służą nam nie tylko do fotografowania i kręcenia na wideo różnych krajobrazów, ale także są wykorzystywane w celach militarnych, biznesowych i usługowych. Jak się okazuje, mogą one znaleźć swoje zastosowanie również w wodzie.

Na ostatnich targach technologicznych CES 2017 w Las Vegas, firma PowerVision z siedzibą w Pekinie, zaprezentowała niezwykły bezzałogowy pojazd podwodny PowerRay, który rybacy mogą z powodzeniem wykorzystywać podczas połowu ryb.

Urządzenie może pracować zarówno w słodkiej, jak i słonej wodzie. Ponadto, może ono być używane nawet podczas połowów pod lodem. Dron jest w stanie zanurkować na głębokość 30 metrów, a dzięki wbudowanemu systemowi sonarowemu, może zlokalizować ryby w odległości 40 metrów, z dokładnością do 10 cm.

Sprzęt jest wyposażony w źródło niebieskiego światła i przynętę. Ma również wbudowany aparat, który umożliwia robienie podwodnych zdjęć i przesyłanie w czasie rzeczywistym, nagrań wideo w rozdzielczości 4K, w odległości do 80 metrów.

Korzystając z tabletu, użytkownik sam może wybrać tryb ruchu, prędkość oraz dostosować poziom oświetlenia, itp… PowerVision umożliwia również korzystanie z technologii wirtualnej rzeczywistości. W tym celu użytkownik musi nosić specjalne okulary VR.

Dron będzie dostępny w dwóch kolorach – czerwonym i białym. Oficjalne ceny nie zostały jeszcze podane, ale produkt ma kosztować w granicach 3 tysięcy dolarów. Sprzedaż rozpocznie się 27 lutego.

Pytanie, czy łowienie ryb przy pomocy tego supernowoczesnego drona, daje taką samą przyjemność, jak tradycyjne łowienie ryb?

small-robot-dlya-lovli-ryby-2

170106134741-ces-2017-powerray-drone-780x439

small-robot-dlya-lovli-ryby-3

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Mymemory, CNN

Zdjęcia: Mymemory, CNN

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze