4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MÓZG

Narzekanie żon… skraca życie mężów

12 Mar 2017
MÓZG
autor: Anna Borkowska

 

Jak podaje „Journal of Epidemiology and Community Health”, kobiety mogą skrócić życie mężczyzn, dokuczając im, zwłaszcza w wieku średnim.

Dokuczliwe żony mogą aż dwukrotnie zwiększyć ryzyko przedwczesnej śmierci swoich mężów, w porównaniu do tych, którzy cieszą się spokojem w swoim domu. Stres spowodowany kłótniami z rodziną, sąsiadami oraz znajomymi, może zwiększyć ryzyko śmierci nawet trzykrotnie.

„Osoby, które regularnie doświadczają stresu w ich relacjach z partnerem, dziećmi, rodziną, przyjaciółmi lub sąsiadami, są dwa do trzech razy bardziej narażeni na przedwczesną śmierć, Mężczyźni zdają się być najbardziej podatni na utyskiwanie swoich żon, ponieważ znacznie częściej szukają oni pocieszenia w alkoholu i otrzymują zazwyczaj mniejsze wsparcie społeczne niż kobiety”

– mówi doktor Rikke Lund, pracownik wydziału zdrowia publicznego Uniwersytetu w Kopenhadze.

Najbardziej wrażliwi są mężczyźni…  bez pracy. Bezrobocie zwiększa negatywny wpływ stresujących relacji społecznych.

Naukowcy przeanalizowali dane zebrane od 9875 mężczyzn i kobiet w wieku 36-52 lat. Wszystkim z nich zadawano pytania dotyczące ich codziennych relacji społecznych. Jedenaście lat później, 196 kobiet (4 procent) i 226 mężczyzn (6 procent) zmarło. Prawie połowa zgonów wystąpiła z powodu raka, a pozostała część w wyniku chorób serca, chorób wątroby, wypadków i samobójstw.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Independent

Zdjęcie: Pixabay

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze