4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
KOSMOS

NASA opublikowała niezwykłe wideo ukazujące pracę astronautów na orbicie

17 maja 2017
KOSMOS
autor: Anna Borkowska

24 marca, astronauta ESAThomas Pesquet dołączył do astronauty NASA – Shane’a Kimbrougha i wziął udział w spacerze na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – jak zapasy pożywienia i niezbędny sprzęt trafiają na ISSFilm, który możecie zobaczyć poniżej, pokazuje z perspektywy astronauty, jak przeprowadza się misje praktyczne wokół ISS.

Mimo iż z perspektywy Pesqueta, wycieczka ta była dość rutynowa, ten niesamowity materiał filmowy zarejestrowany przy użyciu wysokiej jakości kamer HD, daje nam wszystkim przebywającym tu na Ziemi, niezwykłą możliwość zobaczenia, co widzi astronauta, gdy wychodzi na zewnątrz statku kosmicznego i patrzy w dół, na naszą planetę.

Podczas spaceru po krawędzi orbity, astronauci przeprowadzili różne czynności naprawcze i konserwacyjne – wysmarowali ramię robota Canadarm2, skontrolowali stan zaworu chłodnicy, z którego doszło ostatnio do niewielkiego wycieku amoniaku i zastąpili niektóre z kamer na japońskiej części stacji. Zainstalowali również na prawostronnej, zębatej kratownicy, nową skrzynkę przekaźnikową, wyposażoną w zaawansowane oprogramowanie do ciśnieniowego adaptera dokującego Pressurized Mating Adapter-3. Nic niezwykłego, z wyjątkiem spektakularnego widoku, którym obaj astronauci mogli cieszyć się podczas swojej pracy.

Wycieczka nie obyła się jednak bez wpadek. Około godziny 10:30 rano, astronauci stracili ważny element ekranowania, co zmusiło ich do przeprowadzenia kolejnych poprawek. Mniej więcej w połowie nagrania, widzimy jak wiązka tkaniny odlatuje w przestrzeń kosmiczną.

Astronauci stracili już w przeszłości wiele rzeczy podczas swoich prac, w tym cały zestaw narzędzi w 2008 roku. Na szczęście, uciekające elementy są zazwyczaj bardzo małe.

Z pewnością, warto pokazać to nagranie wszystkim zwolennikom teorii o płaskiej Ziemi.

Pasjonujesz się kosmosem i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Rsvlts

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze