4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Naukowcy odkryli, dlaczego mężczyźni powinni jeść arbuza

14 Cze 2017
MEDYCYNA
autor: Anna Borkowska

Arbuz nie tylko idealnie gasi pragnienie w upalny dzień, ale może również wspomóc nasze zdrowie, a zwłaszcza zdrowie panów – zobaczcie, jak wyglądały arbuzy 400 lat temu. Owoc ten zawiera mnóstwo witamin i minerałów, które mają pozytywne skutki dla organizmu. Arbuzy są doskonałym źródłem potasu, witamin A i C oraz zawierają wysokie stężenie beta-karotenu. Wewnątrz arbuza jest aż 92% wody. Pozostałe 8% ma największe stężenie likopenu stwierdzone u jakiegokolwiek owocu czy warzywa.

Zdrowa prostata

Likopen jest znanym przeciwutleniaczem, który ma utrzymać skórę, serce i prostatę w pełni zdrowia. W badaniach przeprowadzonych przez lekarzy z University of Illinois w Chicago, lekarze podawali pacjentom likopen na trzy tygodnie przed zaplanowanym zabiegiem prostatektomii. Wyniki wykazały znaczne zmniejszenie uszkodzeń tkanki gruczołu krokowego.

Zaburzenia erekcji

Arbuz posiada duże stężenie cytruliny, która ma wiele korzyści dla zdrowia. Jedną z nich jest zdolność do rozkurczu naczyń krwionośnych, co stosuje się między innymi w lekach przepisywanym na zaburzenia erekcji. Po spożyciu cytruliny podnosi się poziom tlenku azotu, który zwiększa przepływ krwi w ciele.

Obniża ciśnienie krwi

W badaniach przeprowadzonych na Florida State University, dziewięciu osobom z nadciśnieniem przez sześć tygodni podawano wyciąg z arbuza. U każdej z nich obniżyło się ciśnienie krwi pod koniec badania.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Livestrong

Zdjęcie: Pixabay

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze