4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MÓZG

Naukowcy odkryli, jak posiadanie psa wpływa na atrakcyjność mężczyzn

27 Gru 2015
MÓZG
autor: Anna Borkowska


O tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, wiemy od dawna (zobaczcie, jak rosną psy). Wiadomo również, że posiadanie psów korzystnie wpływa na ludzi pod względem psychospołecznym i zdrowotnym. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak posiadanie psa wpływa na atrakcyjność mężczyzn?

Badania przeprowadzone przez naukowców z University of Nevada wykazały, że posiadanie psa bardzo podnosi atrakcyjność u panów. Przynajmniej, jeżeli chodzi o zdjęcia, na których mężczyźni występują u boku psa. Okazuje się, że fotografie takie zbierają więcej „lajków” niż zdjęcia mężczyzn, na których występują oni samotnie. Wnioski te wyciągnięto na podstawie analizy 1210 kont w portalu społecznościowym Instagram. Badania wykazały, że właściciele psów zyskują więcej uwagi u płci przeciwnej niż panowie, którzy nie posiadają żadnego zwierzaka. Naukowcy sugerują, że obecność psa jest dla pań sygnałem, że mężczyzna jest w stanie kogoś pokochać i się o niego zatroszczyć.

Jak wiadomo, opieka i wychowywanie psa to ciężka praca, która wymaga czasu i cierpliwości. Kobiety wierzą, że mężczyzna posiadający psa będzie dobrym partnerem do stworzenia silnej i trwałej relacji, ponieważ jest on odpowiedzialny, troskliwy i opiekuńczy.

„Nasze badania pokazują, że kobiety dwukrotnie częściej wykazywały zainteresowanie mężczyznami, którzy posiadają psa. Panie zwracały również dużą uwagę na interakcje partnera ze zwierzęciem w celu ustalenia czy potencjalny partner jest wart randki lub rozważenia długoterminowej relacji. Kobiety są o wiele bardziej wymagające w swoich preferencjach dotyczących opiekuńczości mężczyzn. Dzieje się tak z dwóch prostych powodów: ponieważ poszukują one partnera, który zapewni byt dla nich i dla ich potomstwa oraz z uwagi na emocjonalne zaangażowanie. Poza tym, kobieta wierzy, że jeśli mężczyzna szanuje psa, będzie również szanował ją. Posiadanie psa i dobre traktowanie swojego czworonoga nie tylko może uczynić z mężczyzny dobrego partnera, ale także pokazuje, że jest on otwarty emocjonalnie” – twierdzą eksperci.

Dlaczego jeszcze warto posiadać psa? Zalet jest naprawdę wiele. Czy wiecie, że właściciele psów rzadziej cierpią na depresję niż osoby, które nie posiadają żadnych zwierząt domowych? To nie wszystko. Są oni również bardziej odporni na alergie i rzadziej chorują. Posiadanie psa ma także pozytywny wpływ na na zdrowie naszego serca. Już samo głaskanie psa obniża tętno i ciśnienie krwi. Chińskie badania wykazały, że ludzie, którzy posiadają psy lepiej śpią w nocy i mają nieco niższy poziom cholesterolu. Posiadanie psa mobilizuje nas również do częstszego wychodzenia z domu na spacery, co zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia i poprawia nasze ogólne samopoczucie. Badania pokazują, że osoby takie prowadzą też bardziej aktywne życie towarzyskie i częściej poznają nowych ludzi.

hot-dudes-with-dogs-main

Zrzut ekranu 2015-12-26 (godz. 17.55.00)

Zrzut ekranu 2015-12-26 (godz. 17.53.52)

Zrzut ekranu 2015-12-26 (godz. 17.54.11)

Zrzut ekranu 2015-12-26 (godz. 17.55.50)

Źródło: ABC

Zdjęcia: Instagram

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze