4782 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Naukowcy ujawnili, jak wygląda idealny penis

26 Lip 2015
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

„Jak wygląda idealny penis?” – tak brzmiał tytuł ostatnich badań naukowych. Poważnie – naukowcy zdecydowali się sprawdzić, czego w rzeczywistości kobiety oczekują od idealnego członka swojego partnera. Wyniki jasno pokazują, że jest to coś więcej, niż tylko długość i obwód.

Badania zostały opublikowane w dzienniku naukowym The Journal of Sexual Medicine i były częścią większego projektu, który skupiał się na mężczyznach z chirurgicznie skorygowanym spodziectwem –  jest to schorzenie, kiedy to otwór cewki moczowej nie znajduje się na właściwym miejscy (na czubku penisa). Naukowcy chcieli się po prostu dowiedzieć, który aspekt jest dla kobiety ważny jeśli chodzi o wybór penisa idealnego.

Zapytano 105 kobiet, aby oceniły odpowiednio 8 różnych cech męskiego członka – w skali od 1 (bardzo nieważne) do 5 (bardzo ważne). Wśród owych cech można wymienić: długość, obwód, pozycja i kształt ujścia cewki moczowej, kształt żołędzi, skórę prącia, mosznę, włosy łonowe oraz ogólny wygląd kosmetyczny.

Wyniki badania sugerują, że dla kobit najważniejszy jest „ogólny wygląd kosmetyczny”, natomiast pozycja i kształt ujścia cewki moczowej (ta dziura na czubku penisa) jest najmniej ważna. Długość plasowała się na 6 miejscu, obwód na 3 miejscu, natomiast włosy łonowe znalazły się na 2 miejscu. Niestety badania zostały przeprowadzone na niewielkiej grupie ankietowanych pań, a co za tym idzie nie mogą być traktowane w pełni poważnie.

Podsumowując, dla kobiet (przynajmniej dla tej niewielkiej grupy) najważniejsze są (kolejno): ogólny wygląd kosmetyczny, włosy łonowe (nie powinno być ich zbyt wiele), obwód, skóra prącia, kształt żołędzi, długość penisa, moszna, a na samym końcu kształt i pozycja ujścia cewki moczowej.

PS. Wiedziałeś, że długość palca serdecznego może rzeczywiście być wprost proporcjonalna do… długości członka?

Źródło: IFLS.

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze