4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
KOSMOS

Naukowcy zaprezentowali niezwykły film ukazujący lot nad gigantycznymi huraganami Jowisza

08 Cze 2017
KOSMOS
autor: Anna Borkowska

Film pokazujący skalę burz szalejących w atmosferze Jowisza, został zaprezentowany przez niemieckiego matematyka Geralda Eichstädta i reżysera Seana Doranaposłuchajcie niezwykłego „ryku”, który zarejestrowano na Jowiszu.

Wideo powstało dzięki zdjęciom wykonanym przez sondę Juno, której głównym zadaniem jest zrozumienie pochodzenia i ewolucji Jowisza.

„Skala burz atmosferycznych wokół tego gazowego giganta, jest w stanie zaimponować każdemu – mówimy o jednostkach, których wielkość średnio wynosi półtora tysiąca kilometrów. Mimo ogromnych wysiłków, Jowisz wciąż pozostaje pełen tajemnic i zagadek, które pozostają niewyjaśnione. Jednak, z roku na rok, dowiadujemy się o nim coraz więcej”

– zauważyli naukowcy, dodając że sonda Juno nieustannie dostarcza na Ziemię niezwykle ważnych informacji naukowych.

Reżyser filmu, Seán Doran, powiedział, że kiedy Eichstädt przesłał swój film na stronę dounmannedspaceflight.com – internetowe forum dla miłośników kosmosu, aż zaparło mu dech. Eichstädt spędził 60 godzin, żeby połączyć 36 obrazów w wideo.

Doranowi, animatorowi i reżyserowi mieszkającemu na co dzień w Londynie, tak bardzo spodobał się film, że spędził 12 godzin wygładzając i poprawiając każdą z 2400 klatek, aby następnie dodać niesamowitą ścieżkę dźwiękową. Rezultatem jest niezwykłe wideo ukazujące ogrom i piękno największej planety w Układzie Słonecznym.

Obejrzyjcie przepiękny film z przelotu nad Jowiszem:

Pasjonujesz się kosmosem i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Wired

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze