4782 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Nie uwierzycie, co ten koń zrobił z ogromnym aligatorem – zobaczcie to na wideo

15 Kwi 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Aligatory żyjące na Florydzie potrafią osiągać niewiarygodnie wielkie rozmiary. Możecie przekonać się o tym zaglądając do jednego z naszych poprzednich wpisów. Tym razem nasza uwaga skupi się jednak na dosyć nietypowej sytuacji, w której udział wziął jeden z gadów. Całość zdarzenia miała miejsce właśnie na Florydzie. Można tam spotkać dziko żyjące aligatory, które przechadzają się tu i tam, najczęściej nawet nie zwracając uwagi na człowieka. Drugim bohaterem całego zdarzenia jest piękny czarny ogier. Jak to się skończyło? Zobaczcie sami na wideo.

Być może dziwi Was nietypowe zachowanie konia. Przecież gad nie wykonywał żadnych gwałtownych ruchów, ani nawet nie był agresywny. Siedział sobie po prostu w spokoju, a koń go zaatakował. Za ogierem możecie zobaczyć jednak jego stado. W jego skład wchodzi m.in. klacz oraz źrebaki. Koń próbował więc po prostu ochronić swoją rodzinę. Wiedział bowiem, jak niebezpieczne potrafią być aligatory.

Na początku ogier próbuje wywrzeć presję na gadzie, gdy ten nie reaguje i nie chce odejść, koń przystępuje do ataku. jego interwencja przyniosła oczekiwany skutek i aligator powoli zaczął oddalać się od stada. Trzeba jednak przyznać, że ogierowi nie zabrakło odwagi. Według doniesień świadków żadne zwierze nie odniosło poważniejszych ran w wyniku starcia.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Storyful News – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze