4738 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Nie zgadniecie, co to jest!

26 Cze 2017
FAUNA I FLORA
autor: Anna Borkowska

Penisy zwierząt przybierają czasem naprawdę dziwaczne kształty oraz rozmiary – zajrzyjcie do jednej z naszych wcześniejszych galerii, która ukazuje najciekawsze przyrodzenia zwierząt.

Za chwilę będziecie mieli okazje zobaczyć, jak dziwaczne kształty oraz kolory może przybrać penis jaszczurki z gatunku monitor. Niestety, jest też ciemna strona całej tej historii, ale o tym za chwilę.

Jak się okazuje, suszone penisy jaszczurek monitor są nielegalnie sprzedawane jako „Hatha Jodi” – indyjski korzeń roślinny używany w ceremoniach religijnych jako talizman, który przynosi szczęście.

Kłusownicy zostali ostatnio przyłapani na próbie nielegalnego handlu w sieci suszonymi penisami jaszczurek. Oszukiwali nieświadomych klientów, że jest to rzadki indyjski korzeń o nazwie „Hatha Jodi”. Korzeń ten wygląda, jak złożone do modlitwy ręce. „Hatha Jodi” jest używane w ceremoniach religijnych i jest sprzedawane jako talizman szczęścia lub jako sposób na odpędzenie złych duchów. Według ekspertów, rzadki korzeń roślinny występuje tylko w odległych rejonach Nepalu i w środkowych Indiach.

Jaszczurki monitor to duże jaszczurki z rodzaju Varanus. Jaszczurki te mają długie szyje, potężne ogony i pazury oraz dobrze rozwinięte kończyny. Długość dorosłych gatunków wynosi od 20 cm w niektórych gatunkach do ponad 3 m w przypadku warana z Komodo, chociaż wymarły waran znany jako megalania (Varanus priscus) mógł mieć długość przekraczającą 7 m. Stworzenia te są gatunkiem chronionym. Indyjska ustawa o ochronie dzikich zwierząt domowych oświadcza, że ​​handel tą jaszczurką lub częściami jej ciała, jest przestępstwem.

„Ten międzynarodowy, nielegalny handel jest głównym problemem dla przetrwania gatunków jaszczurek, które są w niego zaangażowane”

– powiedział Aniruddha Mookerjee, główny badacz z World Animal Protection.

„Nawet szybkie wyszukiwanie ujawnia setki przedmiotów na sprzedaż, czasami w cenach przekraczających 250 dolarów za sztukę”

– dodał.

W jaki sposób pozyskiwane są penisy jaszczurek?

Po tym, jak zwierzęta te zostaną nielegalnie wyrwane ze swojego środowiska naturalnego, jaszczurkom rozbija się czaszkę lub podcina gardło, a następnie wycina penisa. Niektóre jaszczurki jeszcze żyją, gdy zaczyna się kastracja,

Według World Animal Protection, penisy sprzedawane jako „Hatha Jodi”, można znaleźć w wielu internetowych sklepach na popularnych platformach zakupowych takich jak: Amazon, eBay, Alibaba i Etsy. Przedstawiciele organizacji powiedzieli, że wszyscy sprzedawcy zostali już poinformowani o nakazie natychmiastowego usunięcia nielegalnych części ciała jaszczurki ze swoich stron internetowych.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Livescience

Zdjęcie: Livescience

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze