4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Nokia 3310 powraca w wielkim stylu! Ma wytrzymałą baterię, zainstalowanego „Snejka” i klasyczny wygląd

27 Lut 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

„Nie popełniliśmy żadnego błędu, a mimo to i tak przegraliśmy” – tymi słowami można chyba najlepiej podsumować historię firmy Nokia. Tymi też słowami CEO firmy Nokia miał zakończyć swoją przemowę w trakcie konferencji prasowej, na której ogłaszano przejęcie firmy przez Microsoft. Historia mobilnego segmentu Nokii jednak na tym się nie skończyła. Microsoft nadal produkuje smartfony z serii Lumia, które fabrycznie wyposażano w system operacyjny Windows, jednak nie cieszą się one aż tak dużą popularnością, jak telefony konkurencji.

new-nokia-3310-2017

W 2016 roku Microsoft postanowił sprzedać część działu mobilnego odpowiedzialną za sprzęty typu “feature phone”, czyli urządzenia mobilne mniej zaawansowane niż smartfony. Nabywcą okazał się HMD, działający pod firmą Foxconn. Nabywcy szybko zapowiedzieli, że zamierzają eksploatować markę. Chińczycy dotrzymali słowa i zamierzają wypuścić kultowy model Nokia 3310 w zupełnie nowej odsłonie. Ma być klasycznie i nowocześnie.

Zapowiedź pojawiła się w trakcie targów Mobile World Congress w Barcelonie. Teraz przybliżmy może nieco możliwości telefonu. Ma on obsługiwać standard łączności 2,5G – nieco wolniejszy od 3G i dużo wolniejszy od 4G. W środku nie znajdziemy systemu operacyjnego tak rozbudowanego, jak na przykład Android czy iOS, lecz znacznie mniej zaawansowany S30+.

Oczywiście żywotność baterii ma być znacznie szersza niż ma to miejsce w przypadku większości dzisiejszych telefonów. Producent zapowiada, że nowa Nokia może pochwalić się czasem rozmowy równym 22 godzin bez potrzeby ładowania baterii.

Producent bardzo dużo nacisk położył również na grę Snake, którą będziemy mogli znaleźć w telefonie. Cena telefonu ma wynosić nieco ponad 50 dolarów amerykańskich. Producent zapowiada, że nie powinniśmy traktować nowej Nokii, jako telefonu wielozadaniowego – jak dzisiejsze smartfony – lecz jako formę „cyfrowego detoksu” lub telefonu na wakacje.

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: BBC

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze