4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Nowy żel do męskiej antykoncepcji został z powodzeniem przetestowany na małpach

08 Lut 2017
MEDYCYNA
autor: Anna Borkowska

Wiele kobiet narzeka, że stosowanie antykoncepcji powoduje u nich szereg nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak mdłości, bóle i zawroty głowy czy obniżenie libido – przeczytajcie o antykoncepcji na 16 lat uruchamianej za pomocą pilota. Czy wkrótce to panowie, a nie panie zaczną brać na siebie odpowiedzialność za zabezpieczenie przed niepożądaną ciążą?

Eksperci z Kalifornii opracowali niehormonalny środek antykoncepcyjny dla mężczyzn. Lek z powodzeniem przeszedł już pierwsze testy na królikach i małpach. Wyniki badania zaprezentowano w artykule opublikowanym w czasopiśmie „Basic and Clinical Andrology”.

Preparat Vasalgel, opracowany przez Parsemus Foundation, jest wysokomolekularnym polimerem, który składa się z kwasu styren-alt-maleinowego rozpuszczonego w dimetylosulfotlenku. Produkt ten przy podawaniu w nasieniowody, tworzy hydrożel, który blokuje przepływ nasienia.

Specyfik został z powodzeniem przetestowany na samcach królików i małp – zwierzęta nie mogły się rozmnażać i nie odnotowano przy tym żadnych powikłań, z wyjątkiem jednego przypadku stanu zapalnego, który wystąpił w wyniku niewłaściwego podania żelu. Warto dodać, że efekt ten jest całkowicie odwracalny – aby można było przywrócić funkcje rozrodcze, wystarczyło przepłukanie nasieniowodów roztworem sody.

Obecnie, firma przygotowuje się do przetestowania Vasalgelu na ludziach. Jak myślicie, czy nowy rodzaj antykoncepcji zyska uznanie wśród mężczyzn?

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Bacandrology.biomedcentral

Zdjęcie: Wittyfeed

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze