4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

„O ty ch*ju bobrze!” – chłopak z Polski pokazuje, jak NIE NALEŻY obchodzić się z bobrami

04 Cze 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Bobry w Polsce nie miały łatwego życia. Zaliczały wzloty i upadki, jednak ich sytuacja na dzień dzisiejszy wydaje się być całkiem niezła (liczebność bobrów w Polsce wynosi teraz bowiem grubo ponad 18 000). Zwierzęta te są oczywiście pod częściową ochroną (która przewiduje możliwość redukcji liczebności populacji oraz pozyskiwania osobników) w naszym kraju. Mowa tutaj o bobrach europejskich, które są jednocześnie największymi gryzoniami żyjącymi na naszym kontynencie. Dzisiaj chcieliśmy przybliżyć Wam pewną bardzo ciekawą historię, która doskonale pokazuje, jak nie należy obchodzić się z tymi zwierzętami. Warto mieć to na uwadze, ponieważ ostatnimi czasy bobry coraz częściej pojawiają się nawet na terenach miejskich.

Nieco ponad miesiąc temu użytkownik serwisu YouTube – Fred Pierwszy Wielki – udostępnił w sieci pewien film. Wideo w krótkim czasie zdobyło niesamowitą popularność i przychylność widzów. Obstawiamy, że sukces ten zawdzięcza nietypowej narracji. Zobaczcie to zresztą na własne oczy. Uprzedzamy jednak, że w filmie możecie natknąć się na sporą ilość wyrazów niecenzuralnych.

Nasz bohater spotyka na ulicy bobra. Jest tak bardzo zafascynowany zwierzęciem, że podąża za nim, chcąc zapewne go pogłaskać. Wyczyn ten w końcu mu się udaje, jednak przychodzi mu zapłacić za niego wysoką cenę (chodzi o wartość spodni, które zapewne po wszystkim poszły do śmietnika). Bobry są zwierzętami dzikimi, które potrafią się bronić. Człowiek z kolei jest dla bobrów naturalnym wrogiem. Nic więc dziwnego, że zwierzę z powyższego filmiku nie było skore do pieszczot.

Czy bobry są niebezpieczne dla ludzi? Zdecydowanie nie są – przynajmniej do momentu, kiedy nie zaczniemy nękać zwierzęcia. Zdarzają się przypadki zaatakowania człowieka przez bobra, jednak zwykle mają one miejsce w okolicach maja. Wtedy to samice stają się bardzo wojownicze, ponieważ chronią swoje nowo narodzone potomstwo.

Oczywiście zdarzają się również przypadki ekstremalne. W roku 2013 pewien wędkarz zmarł w wyniku ran odniesionych po spotkaniu z bobrem. Podkreślamy jednak, że tego typu sytuacje zdarzają się ekstremalnie rzadko.

Co jednak robić, kiedy napotkamy na swojej drodze bobra? Po prostu powinniśmy odejść w swoją stronę. Bóbr zapewne zacznie przed nami uciekać, kiedy tylko zda sobie sprawę z naszej obecności.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Fred Pierwszy Wielki – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze