4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Obalamy mity na temat detoksu!

12 Mar 2017
MEDYCYNA
autor: Anna Borkowska

Istnieje wiele mitów, które dotyczą tematu detoksykacji, która jest świetnym sposobem na utratę paru kilogramów oraz oczyszczenie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Oto tylko niektóre z nich:

Efekt jojo po detoksie – MIT

Po okresie specyficznej diety, wiele osób powraca do swojego starych nawyków żywieniowych, jakby chcąc uzupełnić sobie niedobór dobrze znanych smaków. Jeżeli zrobią to gwałtownie to logiczne, że nastąpi szybki wzrost wagi. Jednak detoks to nie tylko forma diety. Jest to oczyszczenie umysłu i ciała. Obojętnie czy trwa dzień, tydzień czy miesiąc – działa w ten sam sposób. Ma zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze i pozbyć się toksyn z organizmu. Po detoksie można porządnie zjeść, ale wszystko w granicach rozsądku.

Nie ma limitu ilości wody pitej podczas detoksu – PRAWDA

Woda jest podstawą procesu detoksykacji – dosłownie wypłukuje toksyny z organizmu i poprawia funkcjonowanie wątroby i nerek – ważne jest jednak, jak w przypadku wszystkiego, żeby mieć umiar. Zatrucie wodą jest rzadko spotykanym zjawiskiem, lecz śmiertelnym i powoduje komplikacje przez nadmierne rozcieńczenie naturalnych zasobów sodu w organizmie. Dwa i pół litra wody dziennie jest optymalną ilością.

Nasze ciała same wiedzą, jak poddać się detoksowi, bez pomocy specjalnej diety – MIT

Prawda jest taka, że nigdy nie wiemy, jak toksyczne jest nasze życie. Nasze ciała mają do czynienia z toksynami na bieżąco. Ale czy są w stanie poddawać się detoksykacji, gdy weźmiemy pod uwagę poziom toksyn, na jaki jesteśmy narażeni na co dzień? Toksyny to zanieczyszczenia, które zjadamy, na przykład w postaci przetworzonej żywności, alkoholu. Nie wspominając już o tytoniu, narkotykach czy po prostu lekach. Wdychamy opary środków czyszczących, które również przedostają się do organizmu i go zatruwają. Sto lat temu nasz organizm prawdopodobnie nie potrzebowałby pomocnej dłoni w procesie detoksykacji. Ale dziś? Jesteśmy narażeni na tak wiele toksycznych czynników, że trzeba mu pomóc.

Detoks jest dla bogatych dziwaków – MIT

Podstawa detoksykacji jest cudownie prosta: detoks pomaga oczyścić organizm ze szkodliwych toksyn, które sprawiają, że źle funkcjonujemy i pomaga nam obniżyć trochę wagę. Detoks jest więc odpowiedni dla narządów wewnętrznych, ponieważ pomaga poprawić ich funkcjonowanie. Detoks wcale nie musi być drogim procesem. Wystarczy wycofać z diety alkohol i cukry, papierosy, czerwone mięso, czy posiłki odgrzewane w kuchence mikrofalowej. To nie tylko nie pobiera pieniędzy z portfela, a może nawet pomóc je zaoszczędzić.

Nie ma więc powodów do obaw – detoks jest dobry dla Ciebie. Pomoże Ci schudnąć, oczyścić organizm i poprawić samopoczucie.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: The Guardian, Merrittwellness

Zdjęcie: Pixabay

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze