4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MÓZG

Odkryto związek między liczbą tatuaży a agresywnością

18 Paź 2015
MÓZG
autor: Anna Borkowska

Brytyjscy naukowcy z Anglia Ruskin University odkryli, że ludzie, którzy mają tatuaże są bardziej agresywni niż ci, którzy nie mają ich na swoim ciele. O wynikach ich badań donosi The Independent. W badaniu wzięło udział 378 osób w wieku od 20 do 59 lat. Nieco ponad jedna czwarta z nich, czyli 25,7 procent posiadała co najmniej jeden tatuaż. W eksperymencie odnotowano, że osoby wytatuowane odznaczają się znacznie wyższym poziomem agresji słownej, gniewem i buntem w porównaniu do osób, które nie są wytatuowane. Eksperci odkryli również, że im dłużej dana osoba ma tatuaże, tym bardziej wrogo jest nastawiona do innych.

„Jednym z wyjaśnień takiego stanu rzeczy jest fakt, że ludzie z wyższym poziomem reakcyjnego buntu mogą reagować na swoje rozczarowanie i swoje frustrujące doświadczenia, robiąc sobie tatuaż” – powiedział szef badań, profesor Viren Swami.

Naukowiec zauważył, że choć posiadanie tatuaży stało się powszechne we współczesnym społeczeństwie brytyjskim, to jego badanie wyjaśnia związek między rysunkami na ciele a zachowaniem niektórych osób. Raport opublikowany w 2012 roku pokazuje, że każdego roku około 1,5 mln osób w Wielkiej Brytanii robi sobie przynajmniej jeden tatuaż.

Źródło: The Independent

Zdjęcie: Zastavki

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze