4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Odra w Europie znów zabija. Jak dotąd zmarło już 35 osób – a wystarczyło zaszczepić…

12 Lip 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Pamiętacie jeszcze jeden z naszych poprzednich wpisów, w których ostrzegaliśmy przed możliwością pojawienia się epidemii odry w Europie? Choroba ta została już niemal całkowicie opanowana dzięki szczepieniom, jednak działania ruchów anty-szczepionkowych sprawiły, że ludzie po prostu przestali szczepić swoje dzieci. Tego typu organizacje szczególnie prężnie działają w Rumunii oraz we Włoszech. To właśnie tam odnotowano ostatnimi czasy szczególny wzrost zgłoszonych przypadków zachorowań na odrę. Niestety okazuje się, że sprawy mają się jeszcze gorzej. Aż 35 osób zmarło z powodów powikłań związanych z odrą w ciągu ostatniego roku.

Ostatnią ofiarą był 6-latek z Włoch. Eksperci opisują tego typu przypadki, jako tragedie, którym łatwo można było zapobiec – wystarczyło zaszczepić swoje dziecko. Jednak to nie Włochy są tutaj najgorszym krajem, w Rumunii sytuacja wygląda jeszcze mniej ciekawie. To właśnie tam śmierć poniosło aż 31 osób. Jednak do tego typu zdarzeń dochodziło również w Niemczech czy w Portugalii. Na szczęście władze we Włoszech poszły już po rozum do głowy i zaostrzyły prawo związane z przymusem szczepień. Miejmy nadzieje, że to pomoże.

Jeśli jednak nadal macie wątpliwości, czy warto szczepić swoje dziecko czy lepiej sobie darować, to proponujemy zaznajomić się z pojęciem „odporności zbiorowej”. Możecie zrobić to dzięki jednemu z naszych wpisów. Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy wszystko w na tyle prosty sposób, aby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: BBC

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze