4733 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Ostatni żyjący samiec białego nosorożca trafił na Tindera

27 Kwi 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Chcielibyśmy abyście dzisiaj poznali Sudana. Ma 43 lata, mierzy jakieś 180 cm i waży całe 2 270 kilogramów. Jest nosorożcem. Mało tego! Jest nosorożcem białym północnym – ostatnim w swoim rodzaju i to dosłownie. Sudan jest bowiem jedynym samcem tego podgatunku, któremu udało się przetrwać do dziś. Sudan przebywa obecnie na terenie rezerwatu Ol Pejeta w Kenii i jest chroniony przez uzbrojonych mężczyzn 24 godziny na dobę. Nie bądźcie zdziwieni, jeśli w trakcie przeglądania swojego Tindera natraficie na tego oto kawalera.

W czym tkwi cały problem i dlaczego naukowcy nie zdecydują się przedstawić go jakiejś przemiłej samicy i sprawić, aby sprawy potoczyły się w naturalny sposób? Niestety ta metoda już zawiodła. Wszystkiemu winny jest podeszły wiek samca. Sudan ma już swoje lata i jego zdolności reprodukcyjne drastycznie spadły. Po co więc ten cały profil na Tinderze? Kiedy przeciągniesz go w prawo, zostaniesz natychmiast przekierowany do strony, za pośrednictwem której będziesz mógł dokonać wpłaty. Sudan potrzebuje bowiem aż 9 milionów dolarów, aby mieć swoje własne potomstwo.

Kiedy uda się już zebrać potrzebną sumę, opiekunowie Sudana przystąpią do zabiegu sztucznego zapładniania. Spróbują użyć plemników samca, aby zapłodnić jedną z dwóch ostatnich samic nosorożca białego północnego – 17-letnią Fatu lub 27-letnią Najin. Innym pomysłem jest zapłodnienie którejś z samic nosorożca białego południowego. Tych z kolei pozostało na świecie o wiele więcej. Z tego połączenia nie narodzi się jednak nosorożec biały północny czystej krwi.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że istnieje jeszcze jeden pomysł. Eksperci podobno zamierzają wszczepić zapłodnione jajeczko do ciała samicy nosorożca południowego – pełniłaby więc ona rolę surogatki. Sudan trafił na Tindera ponad w ponad 190 krajach i 40 językach. Trzymamy mocno kciuki, aby cała akcja się udała.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze