4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Oto jedyny zarejestrowany na filmie prawdziwy pojedynek Bruce’a Lee – tutaj nic nie udawał

13 Cze 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Bruce Lee. Ikona kina akcji, mistrz sztuk walki i świetny aktor. Ciężko znaleźć kogoś drugiego takiego jak on. Pamiętacie jeszcze, jak jakiś czas temu próbowaliśmy dla Was rozwikłać tajemnicę ciosu „jednego cala” w wykonaniu mistrza? Dzisiaj po raz kolejny poświęcimy nieco czasu tej tajemniczej postaci. Nie będziemy jednak analizować żadnego z jego ciosów, lecz obejrzymy jedyny zarejestrowany na filmie prawdziwy pojedynek mistrza. Nie musimy chyba dodawać, że wszystko to co możecie zobaczyć w filmach z Brucem Lee, jest po prostu na niby. Przejdźmy więc do rzeczy.

Wideo pochodzi gdzieś z końcówki lat 60-tych i zostało zarejestrowane w szkole karate w Hongkongu. Bruce Lee najpierw uczył się tam sztuk walki pod okiem mistrza Yip Mana, a następnie sam pełnił rolę nauczyciela przez 5 lat. Na nagraniu możemy podziwiać jego walkę z jego najlepszym wówczas uczniem – Tedem Wongiem.

Oczywiście walka wygląda zupełnie inaczej niż na filmach. Mężczyźni mają na sobie odpowiednie zabezpieczenia – takie bowiem panowały wtedy przepisy – oraz oczywiście nie dają z siebie wszystkiego. Sam pojedynek na pewno nie jest aż tak spektakularny, jak na przykład w „Wejściu Smoka”, jednak możecie mieć pewność, że jest w 100% „na serio”. Zobaczcie zresztą sami.

Wybaczcie jeśli link akurat nie działa. Film wideo jest regularnie usuwany z serwisu YouTube, jednak staramy się w miarę możliwości na bieżąco aktualizować wpis. Jeśli jednak akurat natraficie na zepsuty link powyżej, to po prostu wpiszcie w Google coś w stylu: „bruce lee best real fight ever recorded” i kliknijcie w pierwszy lepszy film. Powinno zadziałać.

Źródło: Beerdy – Bruce Lee Central – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze