4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Oto kiedy najprawdopodobniej zostaniecie zdradzeni przez swoją drugą połówkę

25 Lis 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Dzisiaj poruszymy temat zdrady w związku. Jest to oczywiście bardzo nieprzyjemne, jednak spójrzmy prawdzie w oczy – to się po prostu zdarza. Zdarza się niestety znacznie częściej, niż byśmy tego chcieli. Według danych statystycznych, w samej Polsce, zdrady lub romansu podejmuje się aż 52% mężczyzn i 33% kobiet. Zdarza się to zarówno po ślubie, jak i przed ślubem – tu nie ma żadnej reguły. Czy jednak zastanawialiście się kiedyś dlaczego ludzie decydują się na taki krok?

Naukowcy z Izraela postanowili znaleźć odpowiedź na to pytanie. Przeprowadzili więc całą serię ankiet online, w których ludzie mieli za zadanie odpowiedzieć na zadawane im pytania. Ankietowani zostali podzieleni na cztery kategorie: ze względu na pochodzenie – naukowcy wyróżnili mieszkańców Ameryki oraz Europy – oraz ze względu na płeć – oczywiście wyróżniono kobiety oraz mężczyzn. Rzućcie okiem na wyniki.

Badania zostały przeprowadzone na grupie 2 000 osób. To jednak nie są jedyne ich wyniki. Tak bardziej „na boku” możemy dowiedzieć się też kilku innych, niemniej interesujących, rzeczy. Na przykład tego, że kobiety zdradzają wcześniej niż mężczyźni. Dla płci pięknej pierwszy skok w bok odbywa się już po 6-10 latach po ślubie, natomiast w przypadku mężczyzn granica ta przeważnie znajduje się gdzieś w okolicach 11 roku wspólnego pożycia.

Oczywiście pytano również ludzi dlaczego jednak nie decydowali się zdradzać swoich partnerów. Dla zdecydowanej większości była to kwestia moralności. Znaleźli się jednak i tacy, którzy po prostu bali się zostać porzuceni, albo że partner dowie się o zdradzie.

Jeśli jednak zastanawiacie się, w jakim wieku ludzie najczęściej zdradzają swoich partnerów, to rzućcie okiem na inne wyniki badań, które również dla was opisaliśmy.

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze