4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Oto najbardziej zwariowane miejsce do surfowania na świecie. Fale osiągają tu nawet… 30 metrów!

28 Mar 2017
ŚRODOWISKO
autor: Anna Borkowska

Maleńka podmorska miejscowość Nazare w Portugalii to miejsce wyjątkowe z co najmniej kilku względów. Nie tylko możemy ucieszyć tu oko przepięknymi krajobrazami (warto odwiedzić m.in. piaszczystą plażę Praia da Nazaré), ale także skosztować znakomitej kuchni czy zobaczyć rybaków łowiących ryby w swoich tradycyjnych strojach. Ale miejsce to skrywa w sobie coś jeszcze. To właśnie gigantyczne fale czynią tę nadmorską osadę jedną z czołowych miejscówek surfingowych na świecie. To tu mistrz surfingu, Garrett McNamara surfował na fali, która ma ponad 30 metrów wysokości!

Nazare nie bez powodu uwielbiane jest przez surferów z całego świata. Miejsce to słynie bowiem z rekordowo dużych i niebezpiecznych fal. Sezon rusza tu w październiku, kiedy do miejscowości zaczynają napływać z całego świata zagorzali fani sportów wodnych.

Red Bull wypuścił właśnie krótki filmik dokumentujący ogromne fale niedaleko Nazare. To bez wątpienia jedna z najlepszych miejscówek  do uprawiania tzw. Big Wave surfingu na świecie.

Zobaczcie, jak kolosalne fale dosłownie pochłaniają szalejących wokół nich surferów.

maxresdefault

filmers-at-large-nazare-sebastian-steudtner

Źródło: Redbull

Zdjęcia: Redbull

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze