4733 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Padł nowy rekord Polski! Na Śląsku złowiono gigantycznego suma – ile mierzyła i ile ważyła ryba?

19 Paź 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Pamiętacie jak jeszcze niedawno informowaliśmy was o niezwykłym znalezisku? Z Wisły w Warszawie na wysokości mostu Łazienkowskiego wyłowiono prawdziwe monstrum. Suma mierzącego aż 227 cm długości. Nie był to jednak rekordzista nawet na tamten czas, a już na pewno nie byłby on rekordzistą teraz. Na Śląsku w jeziorze Rybnickim w zeszłym tygodniu złowiono jeszcze większą rybę. Według czasopisma Wiadomości Wędkarskie jest to absolutny rekordzista w naszym kraju. Szczęśliwym wędkarzem jest Pan Władysław Bombik, któremu serdecznie gratulujemy.

Pan Władysław wyznał, że jako przynęty użył 25-centymetrowego fileta z leszcza. Sam twierdzi, że złowienie takiego okazu wcale nie było łatwe. Sum momentami ponoć nawet stawał dęba, machał ogonem tworząc wir i ogólnie stawiał dość silny opór. Ostatecznie jednak udało się pokonać bestię i stać się rekordzistą w naszym kraju. Sum złowiony przez Pana Władysława mierzy bowiem aż 259 cm długości i waży 105,5 kg – kawał ryby, prawda?

Poprzedni rekordzista również pochodził z rybnika został pobity przez Pana Władysława o całe 5 cm na długości i o 0,5 kg na wadze. Mimo wszystko gratulujemy pięknej zdobyczy i życzymy Panu Władysławowi dalszych sukcesów.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Wiadomości Wędkarskie

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze