4733 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Po obejrzeniu tego wideo spojrzysz na leniwce w zupełnie nowy sposób

26 Paź 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Kojarzycie słodkie zdjęcia z leniwcami, jakie robią sobie turyści odwiedzający egzotyczne kraje? Wszystko wygląda tak pięknie i wręcz bajkowo, jednak okazuje się, że za tym wszystkim kryje się straszna i szokująca prawda. Poniższe wideo zostało nakręcone w okolicach miasta Iquitos w Peru za pomocą ukrytej kamery w trakcie akcji „pozyskiwania” leniwca. Zwierzę oczywiście ma stać się atrakcją turystyczną i przynosić zyski.

Widzimy, jak mężczyźni ścinają drzewo na którym mieszka leniwiec i pakują zwierzę do worka. Ma ono następnie zostać sprzedane na targu za 13$. Samce leniwców spędzają zwykle większość swojego życia na jednym drzewie. Samice przenoszą się na inne drzewo po tym, jak urodzą, aby ustąpić miejsca swojemu potomstwu.

80% drewna z Peru pochodzi z nielegalnej wycinki. Drwale na boku zajmują się również sprzedażą leniwców, których domy zdecydują się ściąć. To wszystko wyglądałoby zupełnie inaczej, gdyby nie było zapotrzebowania na leniwce. Peru co roku odwiedza mnóstwo osób, a każdy turysta marzy aby pstryknąć sobie fotkę ze słodkim zwierzakiem za kilka dolarów. Niestety większość z nich nie zastanawia się nad tym, skąd te zwierzęta się w ogóle biorą.

Organizacje chroniące zwierzęta na całym świecie nawołują, aby turyści nie tworzyli zapotrzebowania na podobne atrakcje.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze