4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Polskę w najbliższych dniach nawiedzą takie mrozy, jakich nie widzieliśmy od lat

04 Sty 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Zmiany klimatyczne dają nam się ostatnimi czasy we znaki. Każdy kolejny rok okazuje się być najgorętszym, odkąd prowadzimy tego typu pomiary. Nic więc dziwnego, że każda kolejna zima jest coraz lżejsza. Starsza część naszych czytelników zapewne doskonale pamięta, czasy kiedy zimy bywały na tyle srogie, że temperatura za oknem na poziomie -20°C nikogo nie dziwiła. Dzisiaj jednak sprawy mają się nieco inaczej i powszechne oburzenie da się już zauważyć przy -5°C.

W ciągu najbliższych kilku dni sytuacja ta ma jednak ulec zmianie – przynajmniej na krótki czas. Jak pokazują prognozy pogody, począwszy od nocy ze środy na czwartek (4 stycznia na 5 stycznia), ma być dość zimno. Co przez to rozumiemy? Na Podlasiu temperatura może spaść nawet do -11°C w nocy, a w trakcie dnia można spodziewać się tam -13°C. Kolejna noc będzie jeszcze gorsza, bo mieszkańcy tamtych okolic mogą ujrzeć na swoich termometrach nawet -21°C.

Na północy oraz w centrum nie będzie tak źle. Temperatura w tamtych miejscach nie powinna spaść poniżej -17°C w piątkową noc, a w trakcie dnia możemy spodziewać się tam najmniej -10°C. Na południu naszego kraju najniższa temperatura pojawi się również w piątkową noc, a będzie ona wynosiła około -18°C. Najcieplej będzie na zachodzie kraju, gdzie w tym czasie będzie jedynie -9°C.

Noc z piątku na sobotę będzie więc momentem kulminacyjnym. Jeśli planujecie wtedy opuszczać swoje domy, to proponujemy bardzo ciepło się ubrać. W niedzielę sytuacja powinna już nieco się poprawić, a w środę za tydzień wszystko już wróci do normy.

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze