4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Polski bezzałogowy dron ma udowodnić, że Ziemia jest płaska

15 Wrz 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Wszyscy zwolennicy teorii płaskiej Ziemi łączcie się, macie bowiem szansę na udowodnienie prawdziwości tego, w co tak bardzo wierzycie – wystarczy wspomóc pewną internetową akcję. Na łamach serwisu pomagamy.pl możemy znaleźć ogłoszenie, w którym użytkownik Płaska Ziemia zbiera na bezzałogowego drona badawczego, którego celem miałoby być wzniesienie się na odpowiednią wysokość i dostarczenie dowodów na to, że „NASA nami manipuluje, Słońce krąży wokół Ziemi, która tak w ogóle jest płaska”. Będzie więc dużo zdjęć, filmów, pomiarów itd. Jest na co czekać!

Celem zbiórki jest zgromadzenie kwoty wynoszącej 1,5 mln zł. Wydaje się to może dużo, jednak cel jest poważny, a więc i pieniądze muszą być poważne. Opis zbiórki został przygotowany również w języku angielskim, a więc autor ma nadzieję trafić też do „płaskoziemców” z dalekich krajów. Może mu się to udać, ponieważ zbiórka została już udostępniona niemal 2500 razy (stan na 15.09.2017 15:00).

Zapoznajcie się zresztą sami z opisem z serwisu pomagamy:

„Dążymy do uruchomienia projektu budowy pierwszego na świecie ultralekkiego, bezzałogowego, wspomaganego energią słoneczną Drona Badawczego. Maszyna będzie mierzyć ok 35 metrów (w trakcie weryfikacji) rozpiętości skrzydła głównego i wzniesie się na wysokość 16-26 km. Dron wyposażony zostanie w specjalistyczne urządzenia pomiarowe oraz wysokiej jakości urządzenia rejestrujące obraz video. Kamery szybkoobrotowe PTZ posiadać będą odpowiednie obiektywy (brak efektu rybiego oka), które pomogą ustalić faktyczny kształt Ziemi. Głównym zadaniem Drona będzie dokładna analiza ruchu słońca oraz księżyca nad Płaską Ziemią, ich wpływ na pory dnia i roku. Najważnienszym elementem misji jest zgromadzenie niepodważalnych dowodów na Płaski Kształt Ziemi, analiza wielu teorii krążących w sieci i przede wszystkim rzetelne podejście do tematu. Materiały dostępne na internetowych kanałach często budzą mnóstwo wątpliwości, kończą się w nieodpowiednim momencie, obrazy z balonów meteorologicznych kręcone są w nieodpowiednich porach, a przede wszystkim  trwają zbyt krótko.  Jeżeli jesteś zwolennikiem dokładnej analizy faktów,faktów ,,namacalnych” – dowodów w postaci materiałów video, które każdy może.obejrzec i ocenić- WESPRZYJ NASZ PROJEKT.”

Jeśli więc chcecie wesprzeć użytkownika Płaska Ziemia, to odsyłamy was do jego zbiórki.

Niestety według aktualizacji opisu 1,5 mln zł to dopiero początek drogi. Konieczne będzie bowiem zastosowanie dużo lepszych rozwiązań technologicznych – m.in. mowa o silniku hybrydowym. Mowa jest też coś o ostatecznej kwocie potrzebnej na zrealizowanie samego prototypu wraz z testami, wynoszącej 60 mln zł. Może być ciężko, szczególnie że użytkownik Płaska Ziemia po kilku dniach zebrał dopiero nieco ponad 200 zł. Trzymamy jednak kciuki!

Źródło: Pomagamy.pl

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze