4738 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Polski turysta zagubił się w górach w Czarnogórze i zapalił ognisko, żeby zaznaczyć swoją pozycję – wywołał gigantyczny pożar

31 Sie 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Czarnogóra – krystalicznie czysta morska woda, przepiękne góry zajmujące niemal całą powierzchnię kraju, malownicze krajobrazy, urokliwe miasteczka i masa turystów. Czarnogóra jest stosunkowo tania, zjeżdżają więc tam odwiedzający z całej Europy. Ze względu na swoją przeszłość do Czarnogóry jeździ również całkiem sporo Rosjan – stanowią oni podobno aż 70% zwiedzających. Wśród turystów nie brakuje jednak również Polaków. O jednym z nich ostatnio jest szczególnie głośno. Nasz dzisiejszy bohater któregoś pięknego dnia postanowił wybrać się w góry. Niestety w trakcie zwiedzani zgubił drogę.

Całe zajście miało miejsce w górach w okolicy miasta Bar. Znajduje się ono w południowej części kraju nad Morzem Adriatyckim, blisko granicy z Albanią. Na poniższych wideo wyraźnie widać, że mężczyzna wcale nie zawędrował aż tak daleko. Do pierwszych zabudowań miał bowiem raptem kilka kilometrów. Robiło się jednak już powoli ciemno i turysta najwyraźniej musiał po prostu spanikować.

Postanowił więc rozpalić ogień, który miał zasygnalizować jego pozycję ewentualnym służbom ratunkowym. Niestety któryś dzień z rzędu było tam bardzo gorąco, wszystko dookoła było suche, a do tego wiał całkiem mocny wiatr. Wszystko to sprawiło, że ogień szybko się rozprzestrzenił. Zobaczcie nagranie z samego początku pożaru.

Po pewnym czasie sytuacja stała się naprawdę niebezpieczna. Do akcji zaangażowano wiele jednostek ratowniczych – i to nie tylko tych z okolicy. Opanowanie takiego pożaru jest bardzo ważne we wczesnym stadium, w przeciwnym razie może on przerodzić się w coś, z czym miały już w tym roku do czynienia służby z Chorwacji. Na szczęście tym razem udało się wszystko opanować w ciągu kilku godzin. Zobaczcie jak to wszystko wyglądało w nocy, kiedy strażacy musieli walczyć z rozprzestrzeniającym się żywiołem.


Źródło: Slavorum, YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze