4738 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Postanowili śledzić napotkaną na szlaku pumę – bardzo szybko pożałowali tej decyzji

24 Sie 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Idziecie sobie w góry na pieszą wycieczkę. Zrobiliście już kilkanaście dobrych kilometrów, jesteście odrobinę zmęczeni, ale wciąż głodni wrażeń. Nagle widzicie coś dziwnego i słyszycie podejrzane hałasy. Okazuje się, że spotykacie na swojej drodze dzikie zwierzę, jakim jest puma. Co w takiej sytuacji robicie? Zapewne ostatnim co przyszłoby wam do głowy, byłoby podążanie śladem zwierzęcia. W takim wypadku przecież najbezpieczniej po prostu się oddalić. Niestety turyści odwiedzający Park Narodowy Sekwoi w stanie Kalifornia wpadli na zupełnie inny pomysł – dlaczego by nie śledzić pumy, żeby nagrać lepszy film.

Niestety nie przewidzieli tego, że zwierzę nie będzie przed nimi uciekało, lecz spokojnie czekało na nich za rogiem. Takie starcie naprawdę może skończyć się bardzo źle dla zwiedzających. Jak było tym razem, jak to wszystko wyglądało i jak to w ogóle się skończyło? Przekonajcie się sami oglądając to niecodzienne wideo. Po jego obejrzeniu zapraszamy do zapoznania się z garścią porad, jak postępować w przypadku napotkania na swej drodze takiego groźnego zwierza.

Oczywiście w Europie nie spotkacie na swej drodze pumy. Jednak jeśli kiedyś zdarzy wam się odwiedzić Stany Zjednoczone albo Kanadę i zdecydujecie się wybrać w góry, to możemy uratować wam życie. Kiedy napotkacie na swej drodze pumę, starajcie się delikatnie i powoli oddalić w przeciwną stronę. Nie zaczynajcie panikować ani biec, bo takie zachowanie może tylko zachęcić zwierzę do ataku. Warto też narobić sporo hałasu, krzyczeć i ogólnie zachowywać się głośno – to powinno spłoszyć pumę. Koniecznie zachowujcie też ze zwierzęciem kontakt wzrokowy – oddalajcie się więc najlepiej tyłem. Uważajcie przy tym wszystkim jednak, aby się nie przewrócić.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze