4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Postawili parasol i grilla na przełęczy Zawrat na wysokości 2159 m.n.p.m. i sprzedawali kiełbaski – słono za to zapłacą

12 Wrz 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Jeśli byliście w tym roku w naszych polskich Tatrach, to na pewno zauważyliście coś czego przeoczyć się po prostu nie dało – całe tabuny turystów. W tym roku było ich wyjątkowo dużo. Nie mówimy tutaj już nawet o pewnych charakterystycznych wydarzeniach, takich jak Dzień Krokusa w Dolinie Chochołowskiej, lecz o normalnym słonecznym weekendzie. Ci którzy byli i chcieli cieszyć się w miarę pustymi szlakami, wychodzili w góry nad ranem. Tylko to gwarantowało brak kolejek na najczęściej uczęszczanych ścieżkach. Byli więc tacy, którzy na tłumie turystów chcieli zarobić.

Jedni robili to w standardowy sposób – wynajmowali pokoje w Zakopanem, sprzedawali swoje wyroby na stoiskach, otwierali sezonowe restauracje czy proponowali usługi transportowe. Byli jednak i tacy, którzy chcieli zarobić w sposób nietypowy. Pewna dwójka „przedsiębiorców” rozłożyła stanowisko z grillem i kiełbaskami na szlaku pod Zawrtem. Nie ma przecież nic lepszego od zjedzenia sobie świeżej kiełbaski z grilla na wysokości 2159 m.n.p.m.

Panowie pochwalili się swoim wyczynem na swojej stronie na portalu Facebooku. Niestety nie zobaczycie tego wpisu już teraz, ponieważ został on szybko przez nich usunięty. Na zdjęciach widać było, że rozłożyli się tuż nad urwiskiem, obok szlaku z parasolem i grillem.

Teraz mężczyźni są poszukiwani przez Straż Tatrzańskiego Parku Narodowego. Po co? Panowie chcą wlepić im mandat. Na początku miało to być „zaledwie” 1000 zł – przebywanie poza szlakiem oraz prowadzenie działalności gospodarczej na terenie parku – teraz jednak mężczyznom grozi otrzymanie po mandacie wynoszącym nawet 5000 zł – do poprzednich wykroczeń dochodzi jeszcze reklamowanie swojej działalności. Wszystko to zostało wypatrzone na zdjęciach zamieszczonych właśnie na portalu Facebook.

Czego to ludzie nie wymyślą…

Źródło: 24tp.pl

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze