4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Poznajcie prawdziwego Iron Mana i jego „latający kombinezon”

05 Kwi 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

Na pewno chociaż raz w życiu słyszeliście o postaci zwanej Iron Man. Jest to superbohater, który na początku pojawił się w komiksach, a później dopiero wkroczył na ekrany kin. Ma swój strój, który umożliwia mu latanie i strzelanie wiązkami energii – dzięki temu walczy z przestępczością i pilnuje pokoju na świecie. Od czasu do czasu przychodzi mu również zmierzyć się ze złoczyńcami, którzy również dysponują jakimiś mocami lub technologią. Dzisiaj chcieliśmy przedstawić Wam człowieka, który – jak Iron Man – chce stworzyć strój umożliwiający latanie. Jak mu idzie? Zobaczcie sami.

Richard Browning mieszka w hrabstwie Wiltshire w Anglii. Jest normalnym facetem – ma żonę, dzieci i swoje specyficzne hobby. Jest on również założycielem start-up’u Gravity Industries, którego celem jest właśnie stworzenie kombinezonu do latania. Całość projektu opiera się na niewielkich silniczkach odrzutowych napędzanych ciekłym paliwem (naftą lotniczą). Zobaczcie zresztą sami. Film niestety jest w języku angielskim, jednak nie ma w nim za wiele do tłumaczenia.

Richard oczywiście musi też dbać o tężyznę fizyczną, ponieważ latanie czymś takim na pewno wymaga sporego nakładu sił. Ostateczna wersja projektu wyposażona jest łącznie w 6 turbin, każda o sile ciągu rzędu 22 kg. Najtrudniejsze jednak z tego wszystkiego wydaje się opanowanie „sztuki latania” na czymś takim. Jeśli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o projekcie, skontaktować się z twórcą czy wesprzeć go finansowo, to śmiało zaglądajcie do źródła podanego poniżej.

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Gravity

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze