4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Rajskie plaże w Grecji zamieniły się nagle w czarne bajora

18 Wrz 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Smutny to dzień dla mieszkańców Aten i okolic, jak i dla mieszkańców całej Grecji, a nawet dla mieszkańców całego świata, którzy troszczą się choć trochę o środowisko. Smutny to dzień dla turystów odwiedzających w tym czasie Zatokę Sarońską i okoliczne wyspy. Smutny to dzień wreszcie dla setek dzikich zwierząt morskich, które żyją w tamtych wodach. Ponad tydzień temu w okolicy wyspy Salamina doszło do katastrofy ekologicznej. Zatonął tam 45-letni statek Agia Zoni II przewożący ponad 2 200 ton ropy naftowej.

Nie musimy chyba dodawać, że plaże na samej wyspie wyglądają fatalnie. Obszar katastrofy sięga jednak znacznie dalej. Cała Zatoka Sarońska została skażona. Plaże w mieście Pireus, plaże w okolicy Aten, plaże na wyspie Salamina – wszystkie one wyglądają po prostu fatalnie.

W skład obsługi statku wchodziły tylko dwie osoby, które zresztą zostały uratowane i postawiono już im odpowiednie zarzuty. Akcja mająca na celu zabezpieczenie wraku została niestety przeprowadzona odrobinę za późno – do wody wydostała się już spora ilość ropy naftowej. Jednak i tak był to niewielki procent całości, która znajdowała się na statku. Sam zbiornik został bowiem zatkany tak, aby do morza nie wydostawało się więcej ropy.

W sieci szybko pojawiło się nagranie z drona, ukazujące ogrom katastrofy i doskonale przedstawiające to, co spotkało wszystkie okoliczne plaże. Zobaczcie sami.

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze