4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Śmierć pszczół w 6-minutowym skrócie

17 Lip 2015
FAUNA I FLORA
autor: Anna Borkowska

Pszczoły miodne są integralną częścią naszego systemu żywnościowego, a ich upadek może oznaczać bardzo duże kłopoty dla naszego gatunku. To unikalne nagranie oferuje nam nowe i łatwe spojrzenie na ten trudny problem.

Między pestycydami używanymi przez nasze rolnictwo, pasożytami i niezamierzonymi konsekwencjami naszych własnych systemów żywnościowych oraz rolnych, populacje pszczół i innych owadów zapylające rośliny istniejące na naszej planecie, znajdują się w obecnych czasach pod dużą presją. Kilku wybitnych ludzi nauki przewiduje w niedalekiej przyszłości tzw. beemageddon (całkowite wyginięcie pszczół), jeśli nic nie zmieni się w tym temacie. Rodzina owadów zapylaczy, zarówno tych dzikich, jak i udomowionych, jest bohaterem naszego systemu żywnościowego, ponieważ są one odpowiedzialne za plony dużej liczby naszych upraw, bez których nasze zbiory dotyczące żywności będą gwałtownie maleć.

Zrzut ekranu 2015-07-16 (godz. 19.10.31)

Mamy wiele doniesień o pszczołach, jak i innych owadach zapylających, które to coraz bardziej zmniejszają swoje populacje. Masowe ginięcie pszczół jest dla większości z nas tajemnicą. Nawet pszczelarze nie wiedzą, dlaczego ten masowy proces postępuje na całym świecie i co jest za to w głównym stopniu odpowiedzialne.

Zrzut ekranu 2015-07-16 (godz. 19.11.14)

Dlatego właśnie ten krótki film, który trwa zaledwie 6 minut, obejmuje nie tylko zakres tego problemu, ale także przyczyny i skutki, które są zaangażowane w spadek populacji jednego z naszych najważniejszych owadów.

 

Źródło: Treehugger

Zdjęcia: Screeny z video, Pixabay

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze