4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Spacerował sobie po plaży, kiedy nagle z piasku zaczęło wyłaniać się coś dziwnego

06 Wrz 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Jest późny poranek. Pogoda niestety nie rozpieszcza. Wybieracie się na codzienny spacer brzegiem morza, kiedy nagle z piaskiem zaczyna dziać się coś dziwnego. Na początku nie możecie uwierzyć w to co widzicie, szybko jednak dociera do was, że to dzieje się naprawdę. Z piasku wyłaniają się jakieś dziwne stworzenia i jest ich naprawdę mnóstwo. O czym konkretnie mowa? Mowa tutaj o małżach. Swego czasu wrzucaliśmy już wideo, na którym pewien małż zakopuje się w piasku. Na poniższym filmiku możecie obserwować zupełnie odwrotny proces.

O co tutaj w ogóle chodzi? Niektóre małże tak właśnie żyją. Część czasu spędzają zakopane głęboko w piasku, a część na jego powierzchni. Na ogół wychodzą głównie po to, aby żerować i rozmnażać się. To właśnie woda dostarcza im pożywienia. Tylko w jedne fali znajduje się bowiem mnóstwo organizmów, które stanowią przysmak dla małża. Można tam znaleźć zarówno niewielkie stworzenia, jak i rośliny. Przejdźmy jednak do samego wideo.

Jego bohaterkami są oczywiście małże, jednak nakręcił go pewien mieszkaniec Karoliny Północnej. O godzinie 9:30 wyszedł na spacer brzegiem morza. Niestety jego spokój został zmącony przez wydarzenie, które postanowił sfilmować. Trzeba przyznać, że samo wyłanianie się tych stworzeń z piasku, robi naprawdę duże wrażenie. Ostrzegamy jednak, że jeśli cierpicie na trypofobię, to widok ten może wywołać u was niemiłe uczucia.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: paul-E – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze