4738 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Staruszka wrzucała monety do silnika samolotu tuż przed jego startem – tak „na szczęście”

28 Cze 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Na świecie żyje ponad 7 miliardów ludzi. Każdy jest nieco inny. Każdy ma swoje dziwactwa i każdy wierzy w coś innego. Każdy ma też swoje małe rytuały, które odprawia przed rozpoczęciem danej czynności. Wśród katolików popularne jest wykonywanie znaku krzyża prawą ręką na przykład przed podróżą – ma to zapewnić szczęście i bezpieczeństwo. Nie inaczej jest również w innych kulturach i religiach. Podczas gdy znak krzyża jeszcze nie szkodzi osobom postronnym, tak to, co praktykuje pewna staruszka z Chin, stwarzało już poważne zagrożenie. 80-letnia kobieta wrzucała bowiem monety na szczęście do silnika samolotu.

Zdarzenie miało miejsce na lotnisku Pudong w Szanghaju we wtorek. Staruszka podróżowała wraz ze swoją córką, mężem oraz zięciem. Kiedy już została skierowana na pokład maszyny, postanowiła rzucić kilka monet na szczęście w stronę silnika. 8 z nich nie trafiło do celu, jednak jedna z nich wylądowała gdzieś w środku silnika i to wystarczyło. 150 pasażerów zostało ewakuowanych z pokładu samolotu. Władze lotniska wolały nie ryzykować i natychmiast zleciły gruntowny przegląd silnika.

Staruszka została przyłapana przez innego pasażera, który natychmiast poinformował odpowiednie służby. Dobrze zrobił, ponieważ ta historia mogła skończyć się tragicznie. Nie wiadomo, czy staruszka dostała jakąś karę. Wiadomo jednak, że gruntowny przegląd takiego silnika wcale nie jest tani.

Źródło: Telegraph

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze