4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
KOSMOS

Stephen Hawking ma ważne ostrzeżenie dla całej ludzkości

23 Cze 2017
KOSMOS
autor: Bartek Faryna

Stephen Hawking to człowiek, który nie ukrywa swojego zdania, tylko śmiało wypowiada je na forum publicznym. Z jego strony padło już wiele kontrowersyjnych wypowiedzi, w stylu „historia ludzkości to historia głupoty” itp. Jednak na majowym wystąpieniu na festiwalu Starmus w Trondheim (Norwegia) fizyk nie ganił nikogo, tylko ostrzegał. Ostrzegał wszystkich ludzi, a przede wszystkie osoby rządzące największymi mocarstwami. Stwierdził on, że wszyscy ludzie są skazani na zagładę, jeśli w najbliższym czasie nie podejmiemy kilku ważnych kroków, których ostatecznym celem będzie opuszczenie Ziemi.

Ludzi robi się coraz więcej, zaczyna brakować miejsca, klimat się zmienia, rozwój zabija naszą planetę i ogólnie wszystko dookoła wygląda po prostu źle. Stephen Hawking jest przekonany, że za późno już na ratowanie naszego świata, musimy wiec znaleźć jakiś inny, który będziemy mogli skolonizować. Według fizyka mamy na to 100 lat. Jeszcze w listopadzie zeszłego roku Hawking twierdził, że mamy na to 1 000 lat – jak widać od tamtej pory sporo się zmieniło.

W ciągu tych stu lat powinniśmy jednak podjąć jeszcze kilka innych kroków, które przybliżą nas do osiągnięcia ostatecznego celu. Po pierwsze powinniśmy znów wysłać ludzi na Księżyc, po drugie powinniśmy zbudować bazę na Księżycu, po trzecie powinniśmy przyspieszyć wysłanie człowieka na Marsa, aż w końcu po czwarte powinniśmy wciąż szukać nowych potencjalnych planet poza naszym układem, które będą nadawały się do zamieszkania. Oczywiście powinniśmy również wciąż rozwijać naszą technologię.

Zdaniem Hawkinga ponowne wysłanie człowieka na Księżyc nie jest niezbędną częścią całego planu, jednak może ono umocnić więź współpracy między narodami.

Pasjonujesz się kosmosem i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Futurism

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze