4733 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Stephen Hawking ostrzega: „Ziemia zamieni się w wielką kulę ognia”

10 Lis 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Stephen Hawking – któż nie kojarzy tego słynnego na cały świat astrofizyka, kosmologa i fizyka teoretyka? Zapewne wszyscy doskonale go znacie. Część z was może nawet dzięki filmowi biograficznemu – Teoria Wszystkiego. Jednak jeśli interesujecie się tym co Hawking w ogóle w życiu robi, to pewnie zauważyliście coś bardzo ciekawego. Astrofizyk stał się czarnowidzem. Najpierw ostrzeżenia dotyczące Sztucznej Inteligencji, a potem kilka ostrzeżeń dotyczących apokalipsy, jaka niechybnie czeka wszystkich mieszkańców Ziemi.

W trakcie swojego ostatniego wystąpienia na konferencji Tencent Web Summit w Pekinie Hawking stwierdził, że zostało nam bardzo niewiele czasu. Według jego najnowszych przewidywań w ciągu najbliższych 600 lat Ziemia „zmieni się w ogromną kulę ognia”. Oczywiście wszystko związane jest z naszym stylem życia i korzystaniem z paliw kopalnianych na tak wielką skalę. Zdaniem Hawkinga mamy ogromne szanse, aby skończyć jak nasza sąsiednia planeta – Wenus.

Naszkicował wizję, w której temperatura na naszej ojczystej planecie wynosi od 400 do 500 stopni Celsjusza, a ciśnienie przewyższa to obecnie panujące nawet 100-krotnie. Nie są to warunki do życia dla człowieka. W tak krótkim czasie na pewno nie zdążymy się do nich przystosować. Zdaniem Hawkinga dla Ziemi jest już za późno i musimy szukać sposobu na opuszczenie planety i znalezienie innego świata, w którym będziemy mogli nadal żyć.

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze