4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Sukces wrocławskich lekarzy na skalę światową! Kobieta, która nie żyła od 55 dni, urodziła dziecko

19 Kwi 2016
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Kiedy kobieta będąca w ciąży zachoruje i umrze, najczęściej dziecko dzieli los swojej matki. Czasem jednak zdarza się, że lekarze decydują się sztucznie podtrzymać organizm kobiety przy życiu na tyle długo, aby płód mógł nadal się rozwijać. Tak też było w tym przypadku. Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala we Wrocławiu dokonali czegoś naprawdę niezwykłego.

Matka dziecka nie była już młodą kobietą. W chwili śmierci miała 41 lat. Była chora na raka mózgu i zmarła w 17 tygodniu ciąży. Dziecko na tamtą chwilę było zbyt małe, aby przeżyć. Lekarze więc podjęli decyzję o sztucznym podtrzymaniu funkcji życiowych matki chłopca. Po 55 dniach zdecydowano się przeprowadzić cesarskie cięcie. „Poród” przebiegł bez specjalnych komplikacji, a po pewnym czasie matkę odłączono od aparatury.

W chwili obecnej dziecko jest zdrowe, i przebywa w domu ze swoim ojcem. Urodziło się już bowiem trzy miesiące temu. Jest to niebywały sukces, ponieważ nieczęsto lekarze decydują się na podjęcie takich kroków. Jak do tej pory opisano tylko kilka takich przypadków na całym świecie. Wrocławscy lekarze zasługują na dodatkowe słowa uznania, ponieważ – jak sami twierdzą – „znali podobne przypadki tylko z literatury” i nie do końca wiedzieli czego się spodziewać.

Podobny przypadek opisywaliśmy już dla Was nieco ponad rok temu.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Gazeta Wrocławska

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze