4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MÓZG

Surowe wychowanie prowadzi do problemów w szkole

18 Cze 2017
MÓZG
autor: Anna Borkowska

Surowe wychowanie dziecka nie tylko negatywnie wpływa na jego rozwój, ale też może prowadzić do osiągnięcia gorszych wyników w nauce – poinformowali naukowcy z University of Pittsburgh w jakim kraju żyją „najgorsi ojcowie”? Eksperci badali bezpośrednie i pośrednie skutki surowego wychowania w kształtowaniu zachowań dziecka. Wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie „Child Development”. 

W badaniu wzięły udział 1482 osoby, które naukowcy obserwowali przez dziewięć lat. Uczestnicy eksperymentu byli różnych ras, pochodzili z różnych grup społecznych i z różnych miast. Uczniowie opowiedzieli badaczom o wszelkich przejawach słownej lub fizycznej agresji ze strony rodziców. Naukowcy zebrali również informacje na temat ich komunikacji z rówieśnikami, skłonności do przestępczości, zachowań seksualnych oraz osiągnięć szkolnych.

Uczestnicy, których rodzice stosowali wobec nich rygor, byli bardziej skłonni do podejmowania ryzykownych zachowań i wcześniejszego rozpoczynania inicjacji seksualnej. Wszystko to prowadziło do gorszych wyników w nauce i większej możliwości wykluczenia ze szkoły lub uczelni.

Jak zauważają autorzy badania, dzieje się tak dlatego, że młodzi ludzie, którzy nie znajdują akceptacji i potwierdzenia swojej wartości wśród bliskich, zaczynają szukać jej wśród rówieśników. A to, nie zawsze prowadzi do pozytywnych rezultatów.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Onlinelibrary

Zdjęcie: Pixabay

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze