4733 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Ta banalna zagadka robi furorę w internecie, a ludzie naprawdę nie znają poprawnej odpowiedzi

13 Lis 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Zagadki są tym, co chyba każdy z nas lubi. Nie sposób przejść obojętnie obok jakiegoś quizu, zadania czy po prostu podchwytliwego pytania bez poszukania prawidłowej odpowiedzi. Pamiętacie jeszcze zagadkę matematyczną, którą publikowaliśmy na łamach naszej strony? Ona wcale nie była taka prosta i wymagała tego, aby naprawdę solidnie ruszyć głową. Dzisiaj mamy dla was kolejne zadanie, które szturmem zdobywa internet.

Na obrazku widzimy dzbanek z kawą i 4 różne filiżanki. Zostały one ponumerowane w następujący sposób: 4, 9, 5 i 7 (idąc od lewej). Pytanie brzmi: która z filiżanek napełni się jako pierwsza. Wpis został wrzucony na Twittera przez użytkowniczkę o nicku Purp_ w ubiegły czwartek popołudniu i od tamtej pory robi prawdziwą furorę. Zdążył zdobyć już ponad 4 500 polubień, prawie 2 000 udostępnień i aż 2 000 komentarzy. Wszyscy próbowali odpowiedzieć na to pytanie. Wy też pewnie chcecie spróbować. Poniżej wrzucamy więc grafikę z filiżankami i dzbankiem. Pod zdjęciem znajdziecie prawidłową odpowiedź. Nie poddawajcie się jednak za szybko, próbujcie walczyć do końca.

Ludzie gimnastykowali się na różne sposoby. Jedni uważali, że najpierw napełni się filiżanka z numerem 7, a dalej za nią 9, 4 i na końcu 5 – nie mieli jednak racji. Odpowiedzi było naprawdę wiele. Niestety tylko nieliczni znaleźli tą prawidłową. Jeśli chcecie ją poznać, to zapraszamy niżej.

Być może już zauważyliście, jednak był to bardziej test na spostrzegawczość. W całym zadaniu chodzi bowiem o to, że niektóre rurki są zablokowane, a więc kawa dostanie się tylko do filiżanki z numerem 5 – nikt inny nie dostanie kawy.

Zobaczcie sami blokady, o których mowa:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze