4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Ta przerażająca animacja pokazuje, jak bardzo przemieszczają się organy w ciele kobiety w trakcie ciąży

11 Mar 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Ludzkie ciało jest naprawdę niezwykłe. Potrafi ono doskonale dostosować się do panujących wokół warunków tak, aby móc w nich po prostu przetrwać. Ciało kobiety potrafi zrobić jednak coś jeszcze bardziej niesamowitego – potrafi stworzyć nowe życie. Ciąża jest tematem, który już niejednokrotnie przewijał się na łamach naszej strony. Mogliście już m.in. dowiedzieć się, w jaki sposób pierwsza ciąża zmienia mózg kobiety, ale nie tylko. Mogliście bowiem również sprawdzić, jakiej pozycji kobiety w ciąży powinny szczególnie unikać. Tym razem wciąż pozostaniemy przy temacie ciąży, jednak zajmiemy się nim z zupełnie innej strony.

Na kanale użytkownika Pregnancy videos w serwisie YouTube udało nam się znaleźć bardzo ciekawą animację, którą postanowiliśmy się z Wami podzielić. Pokazuje ona, jak bardzo przesuwają się poszczególne organy w ciele kobiety w trakcie ciąży. Zobaczcie zresztą sami. Niestety wideo jest w języku angielskim, postaramy się jednak poniżej przytoczyć jego treść.

Pani lektor wspomina o tym, że w trakcie pierwszych miesięcy ciąży, hormony zalewają ciało kobiety. Dziecko jest wciąż małe, jednak w ciele zachodzą już pierwsze zmiany. Piersi zaczynają puchnąć i stają się bardzo wrażliwe. Zmęczenie, nudności i częste wizyty w toalecie to pierwsze objawy ciąży. W drugim trymestrze macica zaczyna rosnąć. Kobieta może odczuwać wtedy pierwsze ruchy dziecka. W trzecim trymestrze dziecko zaczyna napierać na jelita oraz żołądek. – dlatego kobiety w tym czasie mogą mieć problemy ze złapaniem tchu oraz często mogą doświadczać zgagi. Dziecko napiera również na pęcherz – stąd częste wizyty w toalecie. Wszystko to znika, kiedy tylko następuje poród. Macica może jednak potrzebować nawet dwóch miesięcy, aby powrócić do swojego normalnego rozmiaru.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Pregnancy videos – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze