4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

„Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego” nareszcie rozwiązana! Naukowcy znaleźli wyjaśnienie fenomenu

11 Sie 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Trójkąt Bermudzki. Na pewno każdemu z was znana jest ta nazwa. Jest to obszar Atlantyku w rejonie Bermudów, który stanowi obiekt fascynacji miłośników różnego rodzaju zjawisk paranormalnych i teorii spiskowych. W Trójkącie podobno działają jakieś siły, które sprawiają, że przelatujące tamtędy samoloty i przepływające statki po prostu znikają. Siły te podobno mają nawet przeczyć przyjętym powszechnie prawom fizyki. Siły te są tak niezwykłe, że nikomu do tej pory nie udało się ich zidentyfikować i opisać, choć wielu próbowało. Jak to jednak naprawdę jest z tym Trójkątem Bermudzkim?

Temat ostatnimi czasy znów powrócił na pierwsze strony wielu portali internetowych. Poczuliśmy więc, że warto rozprawić się z nim raz na zawsze. Być może was to rozczaruje, jednak na obszarze Trójkąta Bermudzkiego nie działają żadne niezwykłe siły. Liczba „znikających” tam statków, jachtów i samolotów wcale nie jest procentowo wyższa, niż na każdym innym obszarze oceanu na całym świecie. Dlaczego więc to właśnie tamten obszar tak upodobali sobie zwolennicy teorii spiskowych i zjawisk paranormalnych? Wszystkiemu winny jest duży ruch zarówno powietrzny, jak i wodny na tamtym właśnie obszarze.

Miami, Puerto Rico i Bermudy to ważny strategicznie obszar. Znajdują się tam porty, lotniska i wiele innych miejsc istotnych dla światowego handlu oraz transportu. Przez Trójkąt Bermudzki przebiega kilka ważnych szlaków handlowych. Nic więc dziwnego, że sporo statków przepływa własnie tamtędy. Nic więc dziwnego, że część z nich tonie. Nic więc dziwnego, że spora część z nich ginie na dobre i nie udaje jej się odnaleźć. Ocean w tamtym miejscu jest głęboki, sam ten obszar jest całkiem spory, a szukanie statku na takiej głębokości na takim obszarze, można śmiało porównać do szukania igły w stogu siana. Nawet teraz kiedy dysponujemy nowoczesną technologią, nie jest to takie łatwe. Najlepszym tego przykładem jest zaginiony lot malezyjskich linii lotniczych, którego do tej pory nie udało się odnaleźć. Akcja poszukiwawcza po prostu nie jest wcale łatwa i rzadko kiedy kończy się sukcesem.

Mit Trójkąta Bermudzkiego wziął swój początek w roku 1945. Wtedy to na tamtym właśnie obszarze zaginęła cała eskadra samolotów. Zdaniem ekspertów była to jedna z największych tragedii lotniczych, jaka miała miejsce w czasie pokoju. Badanie miejsca katastrofy i sprawdzanie prawdopodobnych jej przyczyn sprawiło, że specjaliści doszli do wniosku, że nie brały w tym udziału żadne siły nadprzyrodzone, a wszystkiemu winne były zjawiska naturalne oraz błędy pilotów.

Jednak po czasie znacznie więcej tragedii trafiło na listę tych, które połączono z Trójkątem Bermudzkim. I tak pierwszą z nich jest odnalezienie opuszczonego dużego francuskiego żaglowca „Rosalie” w roku 1840. Wszystko to jest jednak mocno naciągnięte, a cała teoria została po prostu na siłę dorobiona. Jeśli więc następnym razem natkniecie się gdzieś na nagłówki krzyczące coś o Trójkącie Bermudzkim, możecie od razu śmiało włożyć taki wpis między bajki.

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze