4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Tak wyglądały zdjęcia z prześwietlenia mężczyzny uzależnionego od heroiny

18 Cze 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Wszyscy zapewne doskonale zdajecie sobie sprawę z niebezpieczeństw płynących z przyjmowania dożylnie różnego rodzaju narkotyków rekreacyjnych. Najbardziej popularnym ze wszystkich jest oczywiście heroina, która potrafi zasiać spore spustoszenie w organizmie. Jednak nie tylko działanie samego narkotyku może okazać się dla nas niebezpieczne. Czasem nawet proces jego zażywania może stanowić pewnego rodzaju zagrożenie. Najlepszym dowodem na potwierdzenie tych słów jest historia, którą postanowiliśmy Wam dzisiaj przedstawić. Dotyczy ona pewnego mężczyzny, który zgłosił się do szpitala z poważnym zapaleniem płuc.

Jak się później okazało, pacjent był od dawna uzależniony od heroiny. Aby ustalić jego stan postanowiono zrobić prześwietlenie klatki piersiowej. Kiedy lekarze przyjrzeli się uzyskanym zdjęciom, odkryli coś niezwykłego. W ciele mężczyzny znajdowało się mnóstwo złamanych igieł. Oczywiście były to pamiątki po długoletnim zażywaniu narkotyku. Cała historia została przedstawiona przez jednego ze specjalistów prowadzących leczenie pacjenta, na forum Reddit.

Lekarze są zdania, że wszystkie te igły znalazły się tam w wyniku nagłych omdleń, które często następują bezpośrednio po wstrzyknięciu sobie narkotyku. Igła zapewne wtedy po prostu łamała się i już pozostawała w ciele pacjenta.

Czy jednak w ogóle to możliwe? Niestety trudno ustalić autentyczność powyższej historii, ponieważ lekarz, wrzucający zdjęcia na forum, już dawno usunął swoje konto i przestał się tam udzielać. Jednak nie byłby to odosobniony przypadek, ponieważ specjaliści już niejednokrotnie znajdowali połamane igły w ciałach pacjentów uzależnionych od heroiny.

Wszystko wskazuje więc na to, że taka historia faktycznie mogła mieć miejsce.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Reddit

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze