4733 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Taki kształt penisa znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka

10 Lis 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Podobno niemal każdy mężczyzna ma lekko skrzywionego penisa. Całą winę zrzuca się zwykle na to, w której nogawce spodni członek zwykle lądował w trakcie dojrzewania – nie jest to jednak pewne. Czasem jednak bywa i tak, że penis jest naprawdę mocno skrzywiony w którąś ze stron – i to nie tylko w lewo lub w prawo, lecz także w górę lub w dół. W takich wypadkach przypadłość tą możemy już śmiało nazwać schorzeniem. Ma ona nawet swoją fachową nazwę – choroba Peyroniego.

Jej powodem jest nadmierne zwłóknienie osłonki ciał jamistych w penisie. Uważa się, że przyczynami tego schorzenia są najczęściej mikrourazy członka – zwykle powstające w trakcie stosunku płciowego – infekcje, zapalenie cewki moczowej czy choroby weneryczne. Ponoć Chorobę Peyroniego łączy się również z niektórymi przewlekłymi schorzeniami, m.in. cukrzycą, reumatoidalnym zapaleniem stawów, dną moczanową, zapaleniem żył czy kolagenozą.

Nieco teorii mamy już za sobą, przejdźmy więc do dzisiejszego tematu. Badania przeprowadzone przez pracowników Baylor College of Medicine w Teksasie ujawniły pewną niepokojącą zależność. Przejrzeli oni dane ponad 1,5 mln pacjentów płci męskiej i odkryli, że u osób cierpiących na chorobę Peyroniego znacznie wzrasta ryzyko zachorowania na pewne konkretne rodzaje nowotworu. Mowa tutaj o raku jąder, żołądka oraz skóry.

Jeśli chodzi o raka jąder (obydwu) oraz żołądka, to wśród mężczyzn o nienaturalnie mocno wykrzywionych członkach ryzyko zachorowania na nowotwór wzrastało aż o 40%. Ryzyko zachorowania wśród tych panów na raka skóry było już nieco niższe – wzrastało „zaledwie” o 29%.

Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej na chorobę Peyroniego cierpi od 0,5 do 13% męskiej populacji. Urologowie twierdzą, że ogromna część panów nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że w ogóle jest na to chora. Większość uważa, że nawet tak poważne skrzywienie prącia jest czymś naturalnym. Poza tym jest to na tyle wstydliwa sprawa, że duża część panów nie chce o tym mówić.

Jeśli więc macie coś podobnego poniżej swojego własnego pasa, to proponujemy wam przejść się na badania i sprawdzić, czy przypadkiem nie macie problemów z jądrami, żołądkiem lub skórą.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze