4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Takiej sytuacji w Tatrach nie było od ponad 30 lat

18 Wrz 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Zapewne czytając tytuł bieżącego wpisu, mogła przyjść wam na myśl sytuacja, która miała niedawno miejsce właśnie w naszych górach. Grupka mężczyzn rozłożyła sobie parawan, grilla i parasol na wysokości 2159 m.n.p.m. na szlaku pod Zawratem. Musimy was niestety rozczarować, ponieważ tym razem nie chodzi o tę właśnie sytuację. Dzisiaj zajmiemy się czymś zupełnie innym – chodzi o zwierzęta. Mimo tłumów, jakie odwiedziły nasze polskie góry w tym roku, lokalna fauna poradziła sobie doskonale. Zwierząt nie tylko nie ubyło, nie tylko nie wystraszyły się one człowieka, lecz wręcz pojawiły się one w miejscach, w jakich nie widziano ich już od ponad trzech dekad.

Naszymi dzisiejszymi bohaterami są dziki. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego wypatrzyli gromadkę składającą się z 7 osobników w okolicach Morskiego Oka. Jak twierdzą eksperci, takiej sytuacji nie mieliśmy w Tatrach już od ponad 30 lat. Nie były to jedyne zwierzęta, które tego lata pojawiły się w górach po długiej nieobecności. Można było zaobserwować również czarne bociany, świstaki a także kozice. Jedną z największych niespodzianek były jednak rysie oraz niedźwiedzie, które wyraźnie nie bały się turystów.

Ogromnie cieszy nas to, że lokalna fauna i flora w naszych polskich górach ma się dobrze, a z dnia na dzień coraz lepiej. Najlepszym dowodem na potwierdzenie tych słów jest to, że zaledwie dwa lata temu w Tatrach po raz pierwszy pojawiły się bobry.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Portal Tatrzański

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze