4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Ten wąż szybko pożałował próby pożarcia jeżozwierza

03 Kwi 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Wszystkie stworzenia w świecie zwierząt wyposażone są w swoje własne systemy obronne. Niektóre potrafią zgubić którąś ze swoich części ciała, inne potrafią strzelić strumieniem krwi z gałki ocznej, a jeszcze inne mają po prostu kolce. Do tych ostatnich zaliczają się między innymi jeżozwierze, którym poświęcimy dzisiaj swoją uwagę. W drugim narożniku stanie z kolei wąż boa, zamieszkujący tereny Brazylii.

Mogłoby się wydawać, że brutalna siła węża i techniki polowania powinny zapewnić mu zwycięstwo. Jednak nic bardziej mylnego. Jeżozwierze nie zostały wyposażone w kolce dla ozdoby. Zwierzęta te potrafią bowiem zrobić z nich użytek. W jednym z naszych poprzednich wpisów pokazywaliśmy Wam już zdjęcia psów, które przeceniły swoje siły i pomyślały, że mogą stanąć do walki z jeżozwierzem i ją wygrać.

Swego czasu prezentowaliśmy również zdjęcia pytona, któremu udało się obezwładnić jeżozwierza i go połknąć. Niestety nie była to najmądrzejsza decyzja w jego życiu. Niestety była to też jego ostatnia decyzja, bowiem posiłek ten kosztował go życie. Zobaczcie zresztą sami.

Nasz dzisiejszy bohater jednak przeżył – mówimy oczywiście o wężu boa. Jeżozwierz też zresztą przeżył. Stracił on jednak nieco swoich kolców, którymi przyozdobił ciało swojego przeciwnika.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Videos Online – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze