4782 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

To przechodzi ludzkie pojęcie! Biały nosorożec zabity przez kłusowników na terenie zoo

10 Mar 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Czasem zdarza się coś takiego, o czym nawet ciężko nam napisać. Najlepszym tego przykładem jest zdarzenie, które miało miejsce w jednym z ogrodów zoologicznych we Francji 7 marca. Mowa tutaj o Thoiry Zoological Park, który leży zaledwie 50 km na zachód od stolicy kraju, Paryża. Jak donosi dziennik Le Parisien, w godzinach porannych, doszło do włamania na terenie zoo. Sprawcy zabili 4-letniego samca białego nosorożca (Vince’a) trzema strzałami w głowę, następnie odcięli jego róg i uciekli z miejsca zdarzenia.

W oświadczeniu wydanym przez władze zoo możemy przeczytać, że włamywacze użyli piły łańcuchowej do odcięcia rogu zwierzęcia. Drugi róg został jedynie częściowo odcięty – prawdopodobnie ktoś im przeszkodził lub zawiódł ich sprzęt. Martwe zwierze zostało znalezione przez swojego opiekuna. W zoo znajdują się jeszcze dwa inne nosorożce. Na szczęście im nie stała się krzywda.

Vince został znaleziony dziś rano przez swojego opiekuna, który był bardzo przywiązany do zwierzęcia. Ten ohydny czyn został popełniony pomimo obecności pięciu pracowników zoo, którzy mieszkają na miejscu oraz obecności kamer

– możemy przeczytać w oświadczeniu wydanym przez władze zoo.

Biały nosorożec jest gatunkiem, który od dawna balansuje gdzieś na skraju wyginięcia. Ma to związek z ogromnym popytem na sproszkowane rogi zwierząt w Chinach. Według tradycji chińskiej sproszkowany jest doskonałym afrodyzjakiem oraz uniwersalnym lekarstwem stosowanym od dawna w tamtejszej medycynie. Oczywiście żadna z tych właściwości nie została nigdy potwierdzona naukowo.

Ostatnimi czasy coraz częściej dochodzi do podobnych incydentów na terenie Europy. Rogi tych niezwykłych zwierząt giną masowo z prywatnych kolekcji oraz muzeów. Jak widać kłusownicy zrobili się już na tyle bezczelni, że nie cofną się przed zabiciem zwierzęcia na terenie ogrodu zoologicznego.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Le Parisien, National Geographic

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze